فارس فان
بیوگرافی و عکسهای گیتی خامنه
درمان گیاهی سوء هاضمه
TRX چیست
کاهش منافذ پوست صورت
عکس ماه چهره خلیلی و همسرش
خوراکی های ضد استرس
نسیم ادبی و پارسا پیروزفر بهترین بازیگران جشنواره تئاتر فجر
نقشه خطوط ۷گانه متروی تهران
عکس یادگاری حسین ماهینی و همسرش با جام قهرمانی پرسپولیس
عکسهای بازیگران و همسرانشان بهمن ۹۴
همه روشهای پیشگیری از دیابت
کمبود هورمون جنسی چه مشکلاتی پدید می آورد
آموزش سفره هفت سین
همه علائم سکته مغزی
علت سفید شدن خاک گلدان
عکس بنیامین و همسر جدیدش
بیوگرافی نسیم رفیعی گوینده اپراتور ایرانسل
سریال دودکش۲
نوشیدنی انرژی زای طبیعی
سحر قریشی و مادرش در جشنواره ۳۴ فیلم فجر
آموزش سفره هفت سین
چگونه تاثیرات آلودگی هوا را از ریه‌ها بزداییم؟
عکس/ «بهرام رادان» در نقش زال پروژه «سی»
چند روش ساده برای درمان سریع سرماخوردگی
راهکارهایی برای خشکی چشم
رونمایی از پگاسوس ۴S ایسوس با نمایشگر ۱۸:۹
اتحادیه اروپا تحریم‌های جدیدی علیه کره شمالی وضع کرد
ساره جوانمردی مدال طلای پارالمپیکش را به حراج گذاشت
عکس جدید سیاوش خیرابی در حرم امام رضا
تصاویر عزاداری در روز عاشورا
فارس فان
افتخاری دیگر برای بیمارستان مسیح دانشوری/ دگرگونی بینش جهانی در خصوص سل مقاوم به درمان
سمینار نقش شعر در ادبیات فارسی با محوریت حافظ شناسی در ژاپن
 تونل کندوان، ۵۷ سال پیش + عکس
تعامل با دستگاه‌های بی‌جان
ماجراهای کله فنجانی
تصاویر جدیدی از میزو ام ۶ اس منتشر شد
تکنیک های موفقیت و رشد شخصی
بهترین توصیه ی دارن هاردی برای موفقیت
سخت ترین مرحله ی موفقیت چیست
تصاویر جدید دختر و داماد عابدزاده
http://www.farsfun.ir
http://www.farsfun.ir/?p=123
http://www.farsfun.ir/?p=295
http://www.farsfun.ir/?p=260
http://www.farsfun.ir/?p=249
http://www.farsfun.ir/?p=11
http://www.farsfun.ir/?p=312
http://www.farsfun.ir/?p=430
http://www.farsfun.ir/?p=659
http://www.farsfun.ir/?p=558
http://www.farsfun.ir/?p=108
http://www.farsfun.ir/?p=355
http://www.farsfun.ir/?p=527
http://www.farsfun.ir/?p=461
http://www.farsfun.ir/?p=324
http://www.farsfun.ir/?p=519
http://www.farsfun.ir/?p=215
http://www.farsfun.ir/?p=576
http://www.farsfun.ir/?p=183
http://www.farsfun.ir/?p=255
http://www.farsfun.ir/?p=176
http://www.farsfun.ir/?p=789
http://www.farsfun.ir/?p=853
http://www.farsfun.ir/?p=838
http://www.farsfun.ir/?p=1590
http://www.farsfun.ir/?p=80
http://www.farsfun.ir/?p=1550
http://www.farsfun.ir/?p=890
http://www.farsfun.ir/?p=255
http://www.farsfun.ir/?p=514
http://www.farsfun.ir/?p=1007
http://www.farsfun.ir
http://www.farsfun.ir/?p=1730
http://www.farsfun.ir/?p=1729
http://www.farsfun.ir/?p=1727
http://www.farsfun.ir/?p=1721
http://www.farsfun.ir/?p=1720
http://www.farsfun.ir/?p=1717
http://www.farsfun.ir/?p=1710
http://www.farsfun.ir/?p=1708
http://www.farsfun.ir/?p=1707
http://www.farsfun.ir/?p=1704


افتخاری دیگر برای بیمارستان مسیح دانشوری/ دگرگونی بینش جهانی در خصوص سل مقاوم به درمان

آخرین نسخه علمی مطالعه مربوط به سل مقاوم به درمان که توسط دکتر علی اکبر ولایتی (رئیس مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی سل و بیماریهای ریوی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری) و دکتر پریسا فرنیا (معاون پژوهش این مرکز)به انجام رسید در وب سایت رسمی Atlas of Science ارگان وابسته به دانشگاه MIT رونمایی شد.به گزارش روابط عمومی بیمارستان مسیح دانشوری، با توجه به این که TDR-TB و XDR یک چالش جهانی می باشد و این نوع از میکروب سل به ۱۲ داروی معرفی شده جهت درمان پاسخ نمی دهد محققین این مرکز را برآن داشت تا در این خصوص مطالعه و تحقیق نمایند.دکتر علی اکبر ولایتی، دکتر پریسا فرنیا و همکاران با انجام مطالعه مشاهده ای باسیل TDR-TB ضمن بررسی کلیه فاکتورهای موثر در بروز مقاومت دارویی و تبدیل آن از یک فرم به فرم دیگر متوجه افزایش ضخامت چشم گیر دیواره این نوع باسیل در مقایسه با دیواره باسیل توبرکلوزیس در حالت عادی شدند. ( افزایش ضخامت از ۱۹ نانومتر به ۳۵ نانومتر)بنابراین در پایان این مطالعه مشاهده ای به این نتیجه رسیدند که یکی از عوامل عدم پاسخ TDR-TB ضخامت دیواره باسیل است در حدی که دارو نمی تواند اثر لازم را داشته باشد. این مطالعه برای اولین بار در جهان در صحنه بین المللی اتفاق افتاده است.گفتنی است تا پیش از این مقاله دیگری در سال ۲۰۰۹ در خصوص برسی بیماران مبتلا به سل مقاوم توسط نویسندگان این پژوهش در نشریه بین المللی و معتبر Chest منتشر شده بود که برای نخستین بار ۱۵ مورد جدید بیمار TDR-TB در ایران که شامل( افغانی- آذربایجانی- عراقی و ایرانی) صورت گرفته است که این مقاله تاکنون بیش از ۵۰۰ ارجاع بین المللی داشته که در میان مقالات هم پایه کم نظیر است.با توجه به تحقیقات صورت گرفته توسط نویسندگان این مطالعه که قابلیت منحصر به فرد میکروب سل در مقاومت به انواع داروهای اصلی را برجسته نموده است می توان اذعان داشت بهترین راه مبارزه با بیماری سل پیشگیری از ابتلا به این نوع میکروب می باشد.

نوشته‌های مرتبط

اشتراک خبر در شبکه های اجتماعی

۱۳۹۶-۰۹-۱۹ جامعه

منبع : ۲۴onlinenews.ir

افتخاری دیگر برای بیمارستان مسیح دانشوری/ دگرگونی بینش جهانی در خصوص سل مقاوم به درمانسمینار نقش شعر در ادبیات فارسی با محوریت حافظ شناسی در ژاپن

از سوی رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن و با همکاری سفارت ایران در ژاپن و انجمن ایران و ژاپن، روز شنبه ۱۸ آذرماه نشست تخصصی مقایسه تطبیقی شعر ایران و ژاپن با موضوع حافظ شناسی با حضور مخاطبان ژاپنی و علاقه مندان به فرهنگ و تمدن ایرانی – اسلامی در سالن فردوسی سفارت جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.به گزارش رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ژاپن در این برنامه که با ثبت نام و حضور علاقه مندان به فرهنگ و تمدن ایرانی – اسلامی برنامه ریزی گردید، کومانو سفیر اسبق ژاپن در ایران، استاد دانشگاه بین المللی کوکوسائی و رئیس انجمن ایران و ژاپن که سابقه آشنایی و گذراندن دوره های حافظ شناسی، مولوی شناسی و … را دارد به ارائه مطالبی در این زمینه پرداخت.در ابتدای این مراسم دیوسالار طی سخنانی ضمن خیر مقدم گفت: ایران و ژاپن دارای دو فرهنگ غنی و کهن هستند که در دو منطقه شرق و غرب جهان این دو فرهنگ نسبت به یکدیگر علاقه مندی های فراوانی دارند.رایزن فرهنگی کشورمان با اشاره به موضوع این نشست افزود: موضوع امروز با محوریت حافظ شناسی است که توسط دکتر کومانو که از شخصیت های برجسته و فرهنگی، سفیر سابق ژاپن در ایران و رییس انجمن ایران و ژاپن هستند ارایه می گردد و اطمینان دارم با مباحث ایشان شناخت دقیق تری از شعر در زبان و ادبیات فارسی و تبادل فرهنگی دو کشور پیدا خواهیم کرد.وی تصریح کرد : زبان فارسی، ادبیات و شعر فارسی یکی از لطیف ترین، پر معناترین و تاثیر گذارترین نقش را در جهان و به ویژه در آسیا به دنبال داشته و شخصیت هایی همچون حافظ، فردوسی، عطار، مولوی و بسیاری از شاعران و نویسندگان ایرانی، آوازه ای جهانی دارند و همواره در شعر و بیان خود به ارزش های الهی، اخلاق، ادب، عدالت و دیگر موضوعات در قالبی زیبا و بی بدیل پرداخته اند و اطمینان دارم این نشست می تواند کمک موثری در این جهت برای دوستان ژاپنی در راستای اشنایی بیشتر با فرهنگ مردم ایران تلقی گردد.در این برنامه دو نماهنگ در معرفی حافظ پخش گردید و در ادامه کومانو به ارایه مطالب خود پرداخت و با تاکید بر این که حافظ شخصیتی شناخته شده و جهانی است گفت: جغرافیای شعر فارسی دارای گستردگی و تاثیرگذاری فراوان است که از ایران، تاجیکستان، پاکستان، افغانستان و ترکیه را در خود جای داده و البته در سابقه این زبان و ادبیات، گستردگی فراوان تری را بیش از جغرافیای فعلی می توان مشاهده کرد.وی که سابقه سفارت در ایران، افغانستان و اتیوپی را در کارنامه خود دارد به زلزله سال ۲۰۱۱ ژاپن که در آن زمان به عنوان سفیر در ایران حضور داشته اشاره کرد و افزود: در آن سال یکی از دوستان ایرانی شعر بسیار زیبای سعدی یعنی بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند و .. را برایش می خواند و با تمام وجود به عمق این شعر و ادبیات زیبای فارسی پی می برد و پس از آن با علاقه مندی به آشنایی بیشتر با شعر و زبان فارسی می پردازد و مسحور آن می شود.در ادامه وی مباحث مربوط به موضوع را مطرح و ارائه نمود.پایان بخش این نشت هم پاسخ به برخی از سئوالات بود که توسط کومانو، دیوسالار و حجت الاسلام و المسلمین بهرامی پاسخ داده شد.

نوشته‌های مرتبط

اشتراک خبر در شبکه های اجتماعی

۱۳۹۶-۰۹-۱۹ فرهنگ

منبع : ۲۴onlinenews.ir

سمینار نقش شعر در ادبیات فارسی با محوریت حافظ شناسی در ژاپن تونل کندوان، ۵۷ سال پیش + عکس

اکثر علاقه‌مندان به طبیعت شمال ایران برای یکبار هم که شده عبور از جاده چالوس را تجربه کرده‌اند؛ جاده‌ای پرپیچ و خم در دل رشته کوه‌های البرز.

تصور کنید ۵۷ سال پیش جاده چالوس را و مسافرانی که این جاده را برای عبور انتخاب می‌کردند و …

اگر حس نوستالوژی در شما زنده شد به این عکس و آدرس توجه کنید: «جاده چالوس، تونل کندوان، سال ۱۳۳۹… با خودروی «هیلمن» در حال برگشت از سواحل دریا!»

اشتراک خبر در شبکه های اجتماعی

۱۳۹۶-۰۹-۱۹ جامعه

منبع : ۲۴onlinenews.ir

 تونل کندوان، ۵۷ سال پیش + عکستعامل با دستگاه‌های بی‌جان

نخستین دستیار مجازی مدرن سیری (Siri) اپل بود که ۶ سال پیش عرضه شد و پس از آن غول‌های دنیای تکنولوژی یکی پس از دیگری رقبای آن را معرفی کردند. الکسای آمازون، دستیار دیجیتال گوگل، کورتانای مایکروسافت و بیکسبی سامسونگ به همراه سیری، پنج دستیار دیجیتال اصلی دنیای امروز را تشکیل می‌دهند.

سیری (Siri)

سیری باسابقه‌ترین دستیار هوشمند در میان رقبایش به شمار می‌آید که از زمان معرفی iOS5 در سال ۲۰۱۱ همراه با این سیستم‌عامل پیشرفت کرده و بهبود یافته است. توانایی‌های سیری در اوایل کار محدود به موارد معمولی مانند آب و هوا و پیام‌ها بود، اما اکنون با قرار‌گرفتن در کامپیوترها و ساعت اپل، کارکردهای آن گسترش و بهبود قابل ملاحظه‌ای یافته است.

برخلاف برخی دستیاران دیحیتالی دیگر که ورودی متنی را هم می‌پذیرند، اپل تمرکز سیری را بر دستورات صوتی گذاشته و در این زمینه واقعا هم قوی عمل می‌کند. می‌توانید از آن بخواهید تماس بگیرد، پیام بفرستد، قرار ملاقات تنظیم کرده، نرم‌افزار اجرا کند، سوال جواب دهد، آهنگ پخش کند و بسیاری عملکردهای دیگر که روز به روز در حال پیشرفت است. اخیرا نیز اپل با افزودن قابلیت اتصال نرم‌افزارها به سیری، فاز جدید و لازمی را به دستیار دیجیتالش افزود که به آن کمک می‌کند در حوزه‌های وسیع‌تری فعالیت کند.

در کنار تمام اینها، سیری دو نقطه ضعف بزرگ دارد: اول آن‌که به نظر می‌رسد کندتر از رقبایش پیشرفت می‌کند و علاوه بر این، محدود بودن آن به محصولات و اکوسیستم اپل، کاربران دیگر سیستم‌عامل‌ها، چه موبایل و چه دسکتاپ را بیرون در نگه می‌دارد.

کورتانا (Cortana)

هنگامی که مایکروسافت کورتانا را همراه با ویندوز ۱۰ معرفی کرد، خیلی از کاربران فرض کردند این دستیار مجازی هم در زمره‌ پروژه‌هایی‌ است که مایکروسافت صرفا برای عقب نماندن از دیگران ایجاد کرده و نمی‌توان حساب چندانی روی آن باز کرد، اما با مرور زمان این نظر کمرنگ‌تر شد. با افزایش محبوبیت ویندوز ۱۰، ایکس‌باکس‌ جدید و البته عرضه‌ سری سرفیس، کورتانا گسترش فوق‌العاده‌ای داشته و چشم‌انداز مایکروسافت تبدیل آن به یک دستیار واقعی است.

بر اساس این نقش، کورتانا سعی می‌‌کند اطلاعات متنوعی مانند مخاطبان مهم، علاقه‌مندی‌ها، ساعات عدم مزاحمت و مانند آن را از کاربرش جمع‌آوری و پردازش کند تا بتواند کارکرد مفیدتری برایش داشته باشد. این اطلاعات در قسمتی به نام «دفترچه» (Notebook) ذخیره می‌شود که کاربر می‌تواند به آن دسترسی داشته و حتی آن را ویرایش کند.

کورتانا از دیدگاه هوش‌ مصنوعی هم در جایگاه خوبی قرار دارد و مکالمه با آن تجربه‌ لذتبخش‌تری نسبت به سیری است، زیرا کاربر می‌تواند سؤال و جواب رفت و برگشتی شبیه به یک مکالمه‌ واقعی با کورتانا داشته باشد. مایکروسافت همچنین با هوشمندی کورتانا را برای اندروید و iOS هم ارائه داد تا نشان دهد در این رقابت بسیار جدی است!

دستیار گوگل (Google Assistant)

دستیار گوگل همان‌طور که از بی‌نامی‌اش پیداست، بیشتر از آن‌که شخصیت داشته باشد، کارایی دارد! این دستیار ابتدا فقط روی اندروید اجرا می‌شد ولی کمی بعد، گوگل نسخه‌ iOS آن را برای رقابت با سیری ارائه کرد و روی دسکتاپ هم امکان استفاده از آن از طریق مرورگر کروم وجود دارد.

همراهی دستیار گوگل با موتور جست‌وجوی این شرکت، آن را به یکی از قوی‌ترین دستیاران دیجیتال مبدل ساخته که به یمن اقیانوس پهناور اینترنت تقریبا سوالی نیست که از پاسخ آن دربماند! این دستیار هوشمند در تشخیص جملات و دستورات بسیار عالی عمل می‌کند و قدرت مکالمه‌ای بالایی دارد. مثلا هنگامی که شما سوالی در مورد یک فرد مشهور بپرسید و پس از دریافت پاسخ، سن او را با به‌کارگیری یک ضمیر بپرسید، دستیار گوگل این اشاره را تشخیص داده وبه درستی پاسخ خواهد داد.

با ورود گوگل هوم (Google Home) به خانه‌ها، دستیار گوگل که در بازار رقابت روی دستگاه‌های همراه قرار داشت، بازار دستیار قدرتمند دیگری یعنی الکسا را هدفگیری کرده است. حالا باید منتظر ماند و دید برنده‌ این بازار پرتلاطم کدام‌یک خواهند بود.

بیکسبی (Bixby)

مگر می‌شود بازاری در دنیای دیجیتال وجود داشته باشد و سامسونگ وارد آن نشود؟! بیکسبی تازه‌وارد، دستیار مجازی این شرکت است که اگر از گوشی‌ جدیدش (یعنی گلکسی S8) استفاده کرده باشید، احتمالا با آن برخورد کرده‌اید. سامسونگ کارکرد بیکسبی را به سه بخش تقسیم کرده است: صوت، خانه و دید. صوت، بخش سوال و جواب و دستورات است که عملکردی شبیه به سیری یا کورتانا را ارائه می‌کند. خانه، اطلاعاتی است که بیکسبی از منابع متنوع برای شما جمع‌آوری و عرضه می‌کند. دید (Vision) هم که خاص‌ترین سرویس این دستیار است، با تحلیل تصویر گرفته شده توسط دوربین به شما اجازه می‌دهد اعمال مختلفی را بر اساس محتوای داخل عکس انجام دهید! این ویژگی آن‌قدر ظرفیت دارد که به برگ‌ برنده‌ سامسونگ در این رقابت تبدیل شود.

بیکسبی خیلی جوان است و تا رفع ایرادات آن و پیشرفت سطح یادگیری‌اش هنوز راه زیادی را باید طی کند، اما با توجه به تنوع محصولات سامسونگ، تعجب نکنید اگر چند سال دیگر، با بیکسبی روی تلویزیون یا یخچالتان آشنا شدید!

الکسا (Alexa)

شاید تا به حال کمتر اسم دستیار دیجیتالی شرکت آمازون را شنیده باشید که به دلیل نبود محصولات آن در کشورمان تا حدی طبیعی است، اما الکسا در حال حاضر یکی از قوی‌ترین و جذاب‌ترین دستیاران مجازی دنیا به شمار می‌آید!

الکسا ابتدا فقط در داخل بلندگوهای هوشمند (اکو) آمازون عرضه شد و هنوز هم تا حد زیادی محدود به همین دستگاه‌هاست، اما این محدودیت سبب نشده قدرت‌های آن به چشم نیاید. الکسا ذاتا مکالمه‌ای است و جملات و معانی را بسیار خوب تشخیص می‌دهد. از طرفی نبودن روی موبایل‌ها و کامپیوترها هم مزیتی برای آن است که می‌تواند بدون مزاحمت در روند کار، یک همراه هوشمند در خانه باشد!

آمازون اخیرا به کمک یک نرم‌افزار کمکی امکان افزودن و تغییر قابلیت‌های مختلف -که نام آنها را مهارت (skill) گذاشته- را برای الکسا در نظر گرفته که برای کسانی که علاقه به سفارشی‌سازی دستیارشان داشته باشند، بسیار جالب است.

ام مثل مسنجر

در دنیای دستیاران دیجیتالی یک نام بزرگ به اسم فیس‌بوک غایب بود که آن هم دست به کار شده و دستیارش به نام ام (M) را بتازگی معرفی کرده است. ام که فعلا به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی و فقط در آمریکا عرضه شده است، به جای آن‌که در موبایل یا کامپیوتر یا حتی وب حضور داشته باشد، در پیام‌رسان فیس‌بوک یعنی مسنجر فعالیت می‌کند! ام از هوش‌ مصنوعی ساخت خود فیس‌بوک قدرت می‌گیرد و نحوه‌ کارکرد آن به این صورت است که هنگامی که در میان مکالمه‌ شما حس کند می‌تواند کمکی کند، می‌پرد وسط و پیشنهادهای مختلفی می‌دهد! مثلا شما در چت می‌نویسید که می‌خواهید فلان فیلم را ببینید یا به فلان مکان بروید، ام اطلاعاتی در آن فیلم و گزینه‌ گرفتن ماشین با اوبر یا لیفت را در اختیارتان می‌گذارد. ام شاید در حال حاضر به اندازه‌ دیگر دستیاران دیجیتال سر و صدا نداشته باشد، ولی با قدرت و اطلاعاتی که شرکت سازنده‌اش دارد، می‌تواند به یکی از هوشمندترین دستیاران مجازی دنیا تبدیل شود.

محمود صادقی

ضمیمه کلیک جام‌جم

منبع : jamejamonline.ir

تعامل با دستگاه‌های بی‌جانماجراهای کله فنجانی

در مقطعی که همه به فکر گرافیگ بالاتر یا شبیه‌سازهای راه رفتن و قصه‌گویی‌های پیچیده هستند، Cuphead که توسط دو برادر تولید شده سبک گرافیکی کارتون‌های والت دیزنی در سال‌های ۱۹۲۰ را منبع الهام خود قرار داده و گیم‌پلی‌ای ارائه می‌دهد که در عمل جز از بین بردن باس‌های متنوع نیست. هدفی که تا حدودی با آزمون و خطا و مهارت‌های یاد گرفته شده از پشت سر گذاشتن آزمون‌های سخت بازی به دست می‌آید.

از خنده‌ پیروزی تا عرق مبارزه

وقتی طمع یک پیروزی دیگر داشته باشید، نباید از سقوط شگفت‌زده شوید! بله ماجرای بازی مستقل و بسیار زیبای Cuphead همین است. ماجرا از جایی شروع می‌شود که در دنیایی که اهالی آن فنجان و کتری و این دست وسایل هستند، دو برادر در بازی رومیزی با دیگران مدام به پیروزی می‌رسند و بی‌رقیب جلوه می‌کنند. درست قبل از این‌که بازی را ترک کنند، موجودی که در واقع شیطان است آنها را وسوسه می‌کند تا یک دست دیگر بازی کنند، اما اگر ببازند باید به شیطان خدمت کنند و اگر پیروز شوند، جایزه‌ هنگفتی دریافت می‌کنند. اینجاست که به دلیل طمع، این دو برادر یک دست دیگر بازی می‌کنند و می‌بازند و برای خارج شدن از معامله‌ای که کرده‌اند راهی برای‌شان باقی نمی‌ماند جز این‌که خواسته‌های شیطان را انجام دهند تا بتوانند جواز دیدار مجدد او را به دست آورند و آنجا بتوانند شیطان را هم شکست دهند.

برای دستیابی به این هدف و یافتن محل اختفای شیطان، این دو برادر فنجونی باید در سه جزیره‌ که دنیای کلی بازی را شکل می‌دهد، باس‌ها و آدم بد‌ها را شکست دهند و با برگه‌ تائیدی که بعد از هر پیروزی به دست می‌آورند، راه خود را به شرط از بین بردن تمام دشمنان یک جزیره، به جزیره‌ بعدی باز کنند. در این بین دوستانی نیز هستند که با کمک‌های جزئی خود به شما در مسیر سخت و دشواری که پیش‌رو دارید یاری می‌رسانند.

یک اکشن خیلی قدیمی

Cuphead در گیم‌پلی خود کاملا روی اکشن بودن تمام اتفاقات و حرکاتی که بازیکن انجام می‌دهد تاکید دارد تا جایی که در هر جزیره تنها دو مرحله وجود دارد که به نوعی ساختار مرحله و پیشروی رو به جلو دارد و در مابقی مراحل باید باس‌هایی را که هر کدام از چند فاز حمله تشکیل شده‌، شکست دهید. تنوع ساختار مراحل بازی به‌طور عمده به همین دو مورد ختم می‌شود، ولی یک بخش جانبی هم وجود دارد که باید از یک کوزه خاکستر در مقابل روح‌های سرگردان مراقبت کنید. مبارزه با باس‌ها به این صورت است که آنقدر باید به باس تیر بزنید و از حمله‌های مختلفی که به سمت شما می‌فرستند، اجتناب کنید تا سرانجام او را شکست دهید. اگر فکر می‌کنید میزان پیشرفت شما در آسیب به باس با نوار سلامتی نمایش داده می‌شود، اشتباه می‌کنید. یک نوار وجود دارد که البته بعد از مردن آن را می‌بینید و به شما نشان می‌دهد چقدر تا شکست دادن باس پیش رفته بودید، ولی حین گیم‌پلی تغییر فاز و الگوی حملات باس نشان می‎‌دهد یک قدم به شکست او نزدیک‌تر شده‌اید.

Cuphead بازی بسیار سختی است و حتی زمانی که دو نفره به‌صورت Co-Op آن را تجربه می‌کنید، این سختی نسبتا بیشتر هم می‌شود. دلیل عمده سختی بازی ناجوانمردی آن نیست، اتفاقا دوست دارم Cuphead را سلطان انیمیشن‌های قبل از حمله‌ دشمنان بنامم. انیمیشن‌های بازی جدا از کیفیت بسیار بالای هنری و زیبایی بصری که دارند، کاملا به شما هشدار می‌دهند که الان قرار است در صفحه‌ بازی چه اتفاقی بیفتد. به نوعی که اگر خوب به آنها دقت کنید حتی ممکن است تعدادی از مراحل را بدون شکست پشت سر بگذارید. با این حال آنچه باعث سختی بازی می‌شود این است که در هر لحظه باید حواس‌تان به همه‌جا باشد و این خستگی ناشی از فشار تمرکز زیاد است که به مرور شما را از پا می‌اندازد!

یک فنجان معرکه‌گیری

Cuphead از نظر بصری و سبک گرافیکی به همراه صداگذاری و موسیقی جز استثنایی‌اش بی‌شک می‌تواند حداقل نامزد بهترین بازی مستقل سال باشد و تا سال‌ها همه از انیمیشن‌ها و افکت‌های کارتونی دستی بازی حرف خواهند زد و حس و تجربه‌ای را که به شما منتقل می‌کند همچون کارتون تام و جری احتمالا تا باقی عمر به یاد خواهید داشت. نه‌تنها رفتار شخصیت اصلی و دشمن‌ها با جزئیات فراوان انیمیت شده، بلکه در محیط نیز سازندگان به ریزه‌کاری‌هایی بها داده‌اند که با دیدن آنها کاری جز تحسین و ستایش نمی‌توان کرد.

در Cuphead شما می‌توانید با سکه‌هایی که در طول مراحل به دست می‌آورید سلاح، قدرت‌های ویژه و توانایی‌های خاص به دست آورید که با توجه به این‌که در حین مبارزه می‌توانید بین دو سلاحی که از قبل انتخاب کرده‌اید تعویض کنید یا از قدرت‌هایی که روی مکانیک Dash بازی برای جاخالی دادن تعریف کرده‌اید بهره ببرید، ترکیبی که قبل از مرحله برای خود انتخاب می‌کنید تا حدودی تاثیرگذار است. با این حال بیشتر از معنادار بودن این انتخاب‌ها، مکانیک Parry کردن است که به کمک شما می‌آید، زیرا با این کار می‌توانید نوار خشم کاراکتر را سریع‌تر پر کرده و آسیب‌های بیشتری به دشمنان وارد کنید.

Cuphead را حتما بازی کنید، یک بازی به‌یاد‌ماندنی خواهد شد؛ هم به دلیل سختی‌ زیادش و هم سبک و سیاق استثنایی گرافیکش که تماشا کردن آن را به اندازه‌ بازی کردنش لذتبخش می‌کند.

مجید رحمانی

ضمیمه‌کلیک جام‌جم

منبع : jamejamonline.ir

ماجراهای کله فنجانیتصاویر جدیدی از میزو ام ۶ اس منتشر شد

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از دیجی‌رو، امروز تصاویری از میزو ام ۶ اس منتشر شد که قاب جلویی و کناری این گوشی را نشان می‌دهند.

همانطور که در تصاویر مشخص است بیشتر قاب جلویی گوشی به نمایشگر آن اختصاص دارد و حاشیه‌های اطراف صفحه نمایش نازک هستند، البته در مقایسه با برخی گوشی‌های چینی دیگر مانند اپو A79 حاشیه‌های بالا و پایین صفحه نمایش کمی بیشتر است.

نکته جالب در تصاویر منتشر شده مربوط به مکان حسگر اثرانگشت این گوشی است که در قاب کناری به چشم می‌خورد. تصویری از قاب پشتی ام ۶ اس منتشر نشده ولی همانند نسل قبلی این گوشی یعنی ام ۵ اس خبری از دوربین دوگانه نیست و در قاب پشتی لنز تکی دوربین همراه با فلش LED قرار خواهند داشت.

نسل قبلی ام ۶ اس یعنی میزو ام ۵ اس در ماه فوریه امسال معرفی و عرضه شد، ولی گویا کمپانی چینی قصد دارد روز ۲۰ دسامبر از نسل جدید میان رده خود رونمایی کند و تا پایان سال ۲۰۱۷ آن را عرضه کند.

منبع : jamejamonline.ir

تصاویر جدیدی از میزو ام ۶ اس منتشر شدتکنیک های موفقیت و رشد شخصی

تکنیک های موفقیت و رشد شخصی : مطالب زیادی در مورد موفقیت وجود دارد و هر کدام به گونه ای موثر است. ما در این مطلب یک تکنیک موثر از دارن هاردی را به شما معرفی می کنیم.

تکنیک های موفقیت و رشد شخصی

یکی از اهداف بزرگ خود را انتخاب کنید. مهم نیست که هدف شما چقدر بزرگ و دور از شما باشد. فقط هدف بزرگ خود را انتخاب کنید. اهداف از نظر ذهن انسان فرقی ندارد چه باشند زیرا مغز انسان برای رسیدن به هدف برنامه ریزی می کند. ما محدودیت در موفقیت را به دلیل محدودیت دیگاهمان می بینیم. هر چه چشم اندازتان بزرگ تر باشد بهتر است.

کسب مهارت برای موفقیت

یک مهارت که برای رسیدن به هدف مورد نظر خود انتخاب کنید. و سپس ۵ کتاب و چند دی وی دی برای کسب آن مهارت تهیه کنید. می توانید در یک سناریو هم شرکت کنید. به مرور زمان که شما مهارت کسب می کنید اعتماد به نفس شما بالا تر می رود و اهداف نزدیگتر می شوند.

من هر روز صبح را نیم ساعت به خواندن کتاب ها می گذارنم سپس نیم ساعت دیگر را ویدیوهای آموزشی و الهام بخش را تماشا می کنم.

شما می توانید ایده های بسیاری از این کتاب ها بگیرید ایده هایی که امتحان را پس داده اند و ایده های بسیاری در زمان مطالعه به ذهن خودتان خطور می کند. در این لحظات شما ایده های بسیاری دارید ولی اینگونه نمی توان کاری از پیش برد. باید ۳ ایده ای که از نظر خودتان عالی است را انتخاب کنید.

پس از انتخاب سه ایده به یکی از این ایده ها عمل کنید. همان هفته سعی کنید به ایده ای که به دست می آورید عمل کنید. بعد از اینکه هفته ی مورد نظر را پشت سر گذاشتید باید بازگردید و عملکرد خود را بررسی کنید تا مواردی را که نیاز به اصلاح دارند را اصلاح کنید و مواردی را که باید افزایش دهید را افزایش دهید.

رشد شخصی فقط با سرمایه گذاری روی خودتان عملی می شود. هنگامی که رشد را تجربه می کنید احساس بهتری خواهید داشت و بیشتر به زیبایی های اطرافتان توجه خواهید داشت. مطالعه ی کتاب سرمایه گذاری روی خودتان است و باید به ایده هایی که از مطالعه به دست می آورید عمل کنید زیرا ضعیف ترین عمل ها از بهترین ایده ها برترند.

 

 

منبع : ویکی متن

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنید

مطلب قبلیاز تاثیرات مثبت کنجد بر بدن بیشتر بدانید

 

 

مطلب بعدیباکتری بر روی چاقو و رنده رشد می کند

مطالب مشابه

منبع : wikimatn.ir

تکنیک های موفقیت و رشد شخصیبهترین توصیه ی دارن هاردی برای موفقیت

بهترین توصیه ی دارن هاردی برای موفقیت : در این مطلب توصیه ای که دارن هاردی برای موفقیت دارد را مطالعه خواهید کرد. این مطلب می تواند در موفقیت شما تاثیر گذار باشد.

بهترین توصیه ی دارن هاردی برای موفقیت

اگر تازه فارق التحصیل شده اید به شما تبریک می گویم توانستید یک موفقیت در زندگی خود به دست آورید. ولی می خواهم از شما اجازه بگیرم که با شما صادق باشم. بعد از گرفتن مدرک لحظه ی موفقیت شما نیست, تلاش های شما برای موفقیت تازه شروع شده است.

شروع افراد موفق

بیشتر افراد بسیار موفق در زمان شروع کار خود هیچ ایده ای نداشتند و فقط می دانستند که می خواهند این کار را انجام دهند. در مصاحبه هایم با افراد موفق متوج شدم که بیشتر این افراد در زمان شروع فعالیت فقط می خواستند که کار خود را به درستی انجام دهند.

به کاری که علاقه ندارید

بیشتر مواقع همان کاری که دوست ندارید انجام دهید دقیقا همان کاری است که باید انجام دهید. بیشتر مصاحبه هایی که با افراد موفق داشتم آن ها این موضوع را مطرح کرده اند که بیشتر کارهایی که دوست نداشتم انجام دهم دلایل اصلی موفق من هستند.

امروز بهتر از دیروز باشید

اگر شما بتوانید هر روز بهتر از دیروز باشید. امروز فرد تواناتری و فردی بهتری باشید می توانید سرانجام به موفقیت برسید. شما نمی توانید یک روزه مسیر ۱۰۰ ساله را بپیمایید. فقط می توانید هر روز بهتر باشید و پیشرفت کنید.

تغییر زندگی من

زندگی من زمانی تغییر کرد که مطلب از برایات تریسی خواندم. او گفته بود هر روز ۱۰ سنت از هر دلاری را که در می آوری به نیازمندان کمک کن و ۱۰ سنت دیگر را هم برای کمک به خودت و پیشرفتت کنار بگذار. من به این پیشنهاد او عمل کردم. در آن زمان قصد من رساندن درآمد سالانه ام به ۱۰۰ هزار دلار بود. و من با خرید کتاب ها و سی دی های موفقیت روی خودم سرمایه گذاری کردم و در نهایت هر سال درآمدم دوبرابر شد.

 

 

منبع : ویکی متن

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنید

مطلب قبلیتاثیرات مثبت مصرف آب زنجبیل

 

 

مطلب بعدیاز جمله تفاوت های درونگرایی و برونگرایی

مطالب مشابه

منبع : wikimatn.ir

بهترین توصیه ی دارن هاردی برای موفقیتسخت ترین مرحله ی موفقیت چیست

سخت ترین مرحله ی موفقیت چیست : قبل از رسیدن به موفقیت باید مراحلی را طی کرد تا به میزان توانایی مورد نظر برای موفقیت رسید.

سخت ترین مرحله ی موفقیت چیست

همیشه شروع کار می تواند سخت باشد ولی به دلیل نیروی انگیزه بالا آنچان سختی آن به چشم نمی آید و در طول زمان می تواند شما را خسته کند. بعد از مدتی طولانی که برای موفقیت تلاش می کنید. ناگهان به نقطه ای می رسید که حس ناامیدی سعی می کنید بر شما غالب شود. بعد از مواقع لحظات شتاب بخشی در موفقیت فرا می رسد.

شکست خوردن بسیاری از افراد

معمولا سخت ترین لحظات, لحظات قبل از موفقیت است. پیش از موفقیت به دلیل حساسیت آن همیشه سخت ترین و نفس گیر ترین مرحله است. در این مرحله بسیاری از افرادی که پر تلاش هستند تسلیم می شوند و کنار می کشند. اگر بتوانید این مرحله را پشت سر بگذارید موفقیت روبروی شماست.

شتاب بخشی

بعد از اینکه به موفقیت رسیدید می توانید با کمی تلاش بیشتر موفقیت خود را چندین برابر کنید. اجازه دهید داستانی را برایتان تعریف کنم.

لانس آرمسترانگ دوچرخه سواری گمنام بود که توانسته بود به مسابقات دوچرخه سواری راه یابد او و ورزشکاران دیگر نزدیک ۲۰۰ کیلومتر را باید رکاب می زدند. بعد از یک مسابقه ی نفس گیر همه ی ورزشکاران خسته بودند و توانی نداشتند. ۶ مایل آخر مسیر کوهستان بود و یک مسیر بسیار سخت و لانس با گروه جلویی ۲۰ ثانیه فاصله داشت و این حد فاصله در کوهستان بسیار زیاد است.

لانس با انگیزه ی بالا به یکبار از صندلی دوچرخه بلند شد و شروع به رکاب زدن کرد با سرعت رکاب می زد با اینکه ماهیچه هایش از خستگی می سوختند ولی او ادامه می داد. چندیدن دوچرخه سوار سعی کردند به او برسند ولی نتوانستند. و در نهایت لانس به قهرمانی رسید فقط با کمی تلاش بیشتر.

همیشه کمی تلاش بیشتر نتایج را چند برابر می کند. با تمام و توان خود و کمی بیشتر تلاش کنید.

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنید

منبع : wikimatn.ir

سخت ترین مرحله ی موفقیت چیستتصاویر جدید دختر و داماد عابدزاده

تصاویر جدید دختر و داماد عابدزاده که به تازگی منتشر شده را در این بخش از مجله مراحم خواهید دید.

عابدزاده هنوز برای بسیاری از فوتبال دوستان اسطوره است.

او هنوز هم طرفداران خاص خود را دارد.

احمدرضا عابدزاده دروازه بان اسطوره ای فوتبال کشورمان دارای دو فرزند می باشد.

امیر عابدزاده پسر او می باشد که مانند پدرش دروازه بان شده و دخترش نگار عابدزاده است.

عکس هایی از نگار عابدزاه و همسرش رهام هاشمی آماده شده است که در ادامه مشاهده می کنید.

تصاویر جدید دختر و داماد عابدزاده

نگار عابدزاده و همسرش,جدیدترین تصاویر از خانواده عابدزاده,عکس جدید دختر عابدزاده

تصاویر جدید دختر و داماد عابدزادهخاص ترین هتل های جهان

۱۳۹۶-۰۸-۳۰ خارج از مرز, مناطق تفریحی جهان

در این بخش از مجله مراحم خاص ترین هتل های جهان واقع رو به مناظر بی نظیر را خواهید دید.

همه مسافران برای گرفتن هتل به دنبال هتل هایی که رو به منظره های زیبا باشند هستند.

هتل های واقع در اسکالهولت واقع در ایسلند شاید شبیه دیگر هتل ها نباشد اما قطعا این موارد را برآورده می کند.

این هتل ها به شکل حباب هایی کوچک هستند که در مناطق سردسیر اسکالهولت ساخته شده اند.

این هتل ها به شوخی هتل هایی ۵ میلیون ستاره معرفی می شوند.

هتل های حبابی نزدیک منطقه ای به نام هویتا قرار دارند و دمای درون آن کاملا در تضاد با هوای بیرون آن است.

خاص ترین هتل های جهان

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

خاص ترین هتل های جهانعکس شام غریبان حرم امام رضا (ع)

در این بخش از مجله مراحم عکس شام غریبان که یکشنبه شب در حرم امام رضا برگزار شد

را خواهید دید.

در این مراسم خادمان بارگاه منور رضوی مسیر میدان شهدا تا حرم مطهر رضوی را چراغ به دست پیموده

و این مراسم از شبکه‌های یک، ۲، ۳، افق و استان خراسان رضوی پوشش داده شد.

به گزارش خبر آنلاین:مراسم شام غریبان شهادت امام رضا(ع) با حضور جمع زیادی از خادمان و زائران امام هشتم(ع) برگزار شد

عکس های مراسم,تصاویر مراسم عزاداری در حرم امام رضا

عکس مراسم شام غریبان,شام غریبان حرم امام رضا (ع)

برگزاری مراسم عزاداری در حرم امام رضا(ع)

عکس شام غریبان

عکس شام غریبان حرم امام رضا (ع)مشخص شدن قیمت نهایی بی ام و M5 مدل ۲۰۱۸

کمپانی بزرگ بی ام و در آخر قیمت مدل جدید خود بی ام و M5 مدل ۲۰۱۸ را اعلام کرد، ارزش این خودرو ۱۰۲ هزار و ۶۰۰ دلار خواهد بود.

بی ام و M5 مدل ۲۰۱۸ یکی از جدیدترین خودروهای سدان اسپرت موجود در بازار است و یکی از اصلی‌ترین گزینه‌های خریداران در این کلاس به شمار می‌رود. این خودرو رقبایی مانند مرسدس AMG E63 S و پورشه پانامرا دارد. نسل قبلی M5 با قیمت ۹۴ هزار و ۱۰۰ دلار به بازار عرضه می‌شد؛ اما بی‌ام‌و اخیراً قیمت مدل ۲۰۱۸ این خودرو را اعلام کرده است که در بازار ایالات متحده معادل، بیش از ۱۰۰ هزار دلار خواهد بود. همچنین کسانی که این خودرو را پیش‌خرید کرده‌اند، تخفیفی به میزان ۱۰ درصد کسب کردند و به این ترتیب قیمت تمام‌شده‌ی این خودرو برای آن‌ها معادل ۹۲ هزار دلار خواهد بود.

بی ام و M5 از نظر تجهیزات، یک خودروی کامل به شمار می‌رود‌؛ به‌طوری‌که در لیست امکانات آن، می‌توان مواردی چون چراغ‌های اصلی تمام LED هوشمند، درب صندوق عقب هوشمند، سیستم صوتی حرفه‌ای هارمن، سیستم هشدار بین خطوط و رینگ‌های ۱۹ اینچی را به‌صورت استاندارد مشاهده کرد. برای این خودرو یک رنگ جدید نیز با نام Azurite black metalic معرفی شده است که این رنگ ۱۹۵۰ دلار قیمت دارد. همچنین در صورتی که تودوزی چرم برینو را برای این خودرو برگزینید، باید ۳۵۰۰ دلار به قیمت این خودرو اضافه کنید. رینگ‌های ۲۰ اینچی M-power این خودرو به‌تنهایی ۱۳۰۰ دلار قیمت دارند. چهارصد دستگاه تولیدی نخستین خودرو با نام First edition به بازار عرضه خواهد شد که در مقایسه با مدل استاندارد M5 گران‌تر است و می‌توان برای آن رنگ قرمز جدیدی که با نام individual frozen dark metallic نامیده می‌شود سفارش داد.

اما به مهم‌ترین بخش این خودرو یعنی پیشرانه‌ی آن می‌رسیم. بی‌ام‌و در M5 از یک پیشرانه V8 مجهز به دو عدد توربو شارژر استفاده کرده است که می‌تواند ۶۰۰ اسب بخار قدرت تولید کند. با چنین قدرتی این خودرو قادر است در عرضه ۳.۴ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. حداکثر سرعت بی ام و M5 به ۳۰۵ کیلومتر بر ساعت می‌رسد؛ البته در صورتی که بتوانیم محدودکننده‌ی سرعت این خودرو را حذف کنیم احتمالا بی ام و M5 می‌تواند به سرعت بالاتری نیز دست پیدا کند. قیمت بی ام و M5 جدید در بازار اروپا از ۱۱۷ هزار و ۹۰۰ یورو آغاز می‌شود و در حال حاضر می‌توان این مدل را پیش‌خرید کرد. زمان ورود به بازار این خودرو برای آمریکا، ابتدای بهار سال ۲۰۱۸ اعلام شده است.

منبع : wikijavan.com

مشخص شدن قیمت نهایی بی ام و M5 مدل ۲۰۱۸انتشار تصویر آنر وی ۱۰ هواوی با نمایشگر کشیده و حاشیه های باریک

تصاویری از گوشی پرچمدار برند آنر هواوی با نام آنر وی ۱۰ که قرار است به زودی معرفی شود، منتشر شده است که نشان می دهد این گوشی دارای نمایشگر کشیده و حاشیه های باریک است.

گوشی پرچم‌دار برند آنر هواوی به‌زودی معرفی خواهد شد و شرکت سازنده تصمیم دارد از آنر وی ۱۰ در تاریخ ۲۸ نوامبر (۷ آذر) برای عرضه در چین رونمایی کند. بر این اساس تصویر واقعی منتسب به پرچم‌دار جدید سازنده‌ی چینی منتشر شد و تصویر دیگری نیز به‌ دست آمده است که طراحی احتمالی آنر وی ۱۰ را فاش می‌کند.

با دقت در تصویر منتشرشده، گوشی پرچم‌دار جدید آنر هواوی حاشیه‌های بسیار باریکی خواهد داشت؛ با این وجود، دو تصویر به‌دست‌آمده از گوشی آنر وی ۱۰ با یک‌دیگر مطابقت ندارند. در تصویری که پیش‌تر از این مدل به‌دست آمده بود، یک گوشی با حاشیه‌های بسیار باریک به نمایش گذاشته شده است؛ درحالی‌که تصویر تازه منتشر‌شده، مربوط به محصولی است که حاشیه‌های بیشتری دارد و البته طراحی آن، منطقی به‌نظر می‏‌رسد.

تصویر جدیدی که از گوشی آنر وی ۱۰ به‌ دست آمده است، با اطلاعات فاش‌شده در TENNA هم‏خوانی دارد. به همین جهت، محتمل است که تصویر تازه منتشر‌شده از پرچم‌دار ۲۰۱۷ آنر، طراحی نهایی آن‌ را به نمایش می‌گذارد.

با توجه به اینکه حاشیه‌های نمایشگر آنر وی ۱۰ حذف شده، شرکت سازنده حسگر اثر انگشت را به پنل پشتی منتقل کرده است؛ با وجود حاشیه‌های باریک اطراف صفحه‌نمایش، لوگوی آنر در پایین نمایشگر جلب‌ توجه می‌کند.

گوشی جدید چینی‌ها، پنل پشتی از جنس فلز دارد؛ این در حالی است که میت ۱۰ و میت ۱۰ پرو هواوی از پنل پشتی از جنس شیشه بهره می‌برند. این گوشی از دوربین اصلی دوگانه برخوردار است و در لبه‌ی سمت راست، تمامی کلیدهای فیزیکی جای‌ گرفته‌اند، به همین جهت، احتمالاً محفظه کشویی سیم‏کارت در لبه‌ی سمت چپ قرار دارد. پوشش شیشه‌ای که برای نمایشگر این گوشی در نظر گرفته شده است، انحنا دارد و می‌توانید با دقت در تصویر به‌‏دست‌آمده، به‌راحتی متوجه انحنای خفیف روی پنل جلوی گوشی شوید.

در رابطه با مشخصات سخت‌افزاری، اعلام شده است که آنر وی ۱۰ به نمایشگر ۵.۹۳ اینچی +Full HD با رزولوشن ۱۰۸۰ در ۲۱۶۰ پیکسل مجهز خواهد بود که نسبت ابعاد ۱۸:۹ دارد. این گوشی در دو مدل با ۴ و ۶ گیگابایت رم و تراشه کرین ۹۷۰ با هشت هسته پردازشی ۶۴ بیتی راهی بازار می‌شود. آنر وی ۱۰ مانند میت ۱۰ و میت ۱۰ هواوی از هوش مصنوعی پشتیبانی خواهد کرد.

برای دوربین سلفی آنر وی ۱۰ از ترکیب دو سنسور ۱۶ و ۲۰ مگاپیکسلی استفاده شده است و می‌توانید باتری ۳۲۴۰ میلی‌آمپر ساعت آن را با پشتیبانی از قابلیت شارژ سریع اختصاصی شرکت سازنده به سرعت شارژ کنید. سیستم‌عامل اندروید اوریو به همراه پوسته‌ی EMUI 8.0 روی گوشی آنر وی ۱۰ نصب خواهد بود. عرضه این مدل تنها به بازار چین محدود نخواهد بود و انتظار می‌رود که آنر وی ۱۰ به‌زودی به بازار جهانی عرضه شود.

منبع : wikijavan.com

انتشار تصویر آنر وی ۱۰ هواوی با نمایشگر کشیده و حاشیه های باریکحذف اسکایپ از اپ استور در چین توسط اپل

شرکت اپل بنا به درخواست وزارت امنیت عمومی چین، اسکایپ را از اپ استور خود برای این کشور از دسترس خارج کرد تا نتوانند به این اپلیکیشن دسترسی داشته باشند.

اپل اپلیکیشن اسکایپ را از اپ استور چینی‌ها حذف کرده است. این اقدام در پاسخ وزارت امنیت عمومی چین صورت گرفته و اپل در گفتگو با نیویورک تایمز آن را تأیید کرده است.

سخنگوی اپل در پاسخ به ایمیل‌هایی که دلیل حذف اسکایپ برای چینی‌ها را جویا شده بودند، نوشت:

وزارت امنیت عمومی چین به ما اطلاع داد که تعدادی از اپلیکیشن‌های گفتگوی صوتی با قوانین محلی کشور چین سنخیت ندارند. بنابراین، این برنامه‌ها دیگر از طریق اپ استور در چین قابل دسترس نخواهند بود.

در حال حاضر اسکایپ در چین فعال است و استفاده از آن مشکلی ندارد؛ اما مشخص نیست این وضعیت تا چه زمانی ادامه داشته باشد. دولت چین با استفاده از فایروال قدرتمند خود موسوم به دیوار آتش بزرگ چین، هم وب‌سایت و هم اپلیکیشن سرویس‌هایی مانند جیمیل، فیسبوک، تلگرام، توییتر و اخیرا واتساپ را مسدود کرده است.

گفته می‌شود دولت این کشور برنامه‌هایی را که از رمزنگاری کاربر به کاربر استفاده کنند، مسدود می‌کند. همچنین سرویس‌هایی که با قانون این کشور در خصوص داشتن حساب کاربری با نام و نام خانوادگی کامل مغایرت داشته باشند، اجازه‌ی فعالیت نخواهند داشت. به‌طور کلی می‌توان گفت دولت چین میانه‌ی خوبی با پیام‌رسان‌های خارجی ندارد.

مایکروسافت که مالک اسکایپ است، در واکنش به این اتفاق اعلام کرد که اسکایپ موقتا از اپ استور حذف شده و در تلاش برای بازگرداندن هرچه سریع‌تر آن است‌. نیویورک تایمز اشاره می‌کند که مایکروسافت در خصوص حذف اسکایپ از سایر اپ استورها اظهار نظری نکرد.

یک دیدگاه بدبینانه می‌تواند این باشد که مایکروسافت در حال همکاری با مقامات چینی است تا به آن‌ها امکان کنترل مکالمات اسکایپ در چین بدهد.

چند ماه پیش، اپل اعلام کرد که تصمیم دارد یک دیتاسنتر در چین راه‌اندازی کند تا بر اساس قوانین جدید این کشور مبنی بر الزام شرکت‌های خارجی بر داشتن سرور داخلی رفتار کرده باشد. اپل همچنین اعلام کرد که این طرح را با مشارکت شرکت‌های چینی اجرا خواهد کرد.

منبع : wikijavan.com

حذف اسکایپ از اپ استور در چین توسط اپلاحتمال حذف پرو از جام‌جهانی و بازگشت ایتالیا

تیم ملی پرو شاید از جام جهانی حذف شود. روزنامه “لیبرو” چاپ پرو ادعا کرده است که دخالت مقامات سیاسی پرو در امور فوتبال این کشور شاید به حذف آنها از جام جهانی منجر شود.

پالوما نوسدا، یکی از نمایندگان مجلس پرو لایحه ای ارائه کرده که بر اساس آن، سازمان های دولتی کنترل فوتبال در این کشور را به عهده خواهند گرفت. این طرح مانع از برگزاری انتخابات آزاد در فدراسیون فوتبال این کشور خواهد شد.فوتبال با هر گونه دخالت دولت ها در امور فدراسیون ها مخالف است و در صورتی که این سازمان تشخیص بدهد، احتمال حذف پرو از تمامی رقابت های این سازمان شامل جام جهانی ۲۰۱۸ وجود دارد.  پرو بعد از ۳۶ سال توانست سهمیه صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ را کسب کند.  در سال ۲۰۰۶ به طور مثال فیفا به علت دخالت سیاسیون در فوتبال این کشور حکم انحلال فدراسیون فوتبال انها را صادر کرد.لیبرو همچنین گزارش داده است که در صورت حذف پرو، خود فیفا می تواند تصمیم بگیرد که کدام کشور جانشین آنها شود. در حال حاضر مطبوعات ایتالیا ادعا کرده اند که در صورتی که این اتفاق رخ بدهد، تیم ملی کشورشان با توجه به سابقه و گذشته خود می تواند روانه جام جهانی شود. شیلی، قهرمان آمریکای جنوبی هم یکی دیگر از گزینه هاست.

منبع : kamooneh.com

احتمال حذف پرو از جام‌جهانی و بازگشت ایتالیاشاهزاده های بازداشتی سعودی را از پا آویزان کردند!

دیلی میل در گزارشی اختصاصی اعلام کرد مزدورانی از شرکت آمریکایی بلک واتر برای انجام تحقیقات، شاهزادگان سعودی را شکنجه می‌کنند.

پایگاه اینترنتی روزنامه دیلی میل انگلیس در گزارشی اختصاصی فاش کرد مزدورانی از شرکت آمریکایی بلک واتر که در امور امنیتی فعالیت دارد، کار شکنجه و ضرب و شتم شاهزادگان سعودی را برای انجام تحقیقات و بازجویی به عهده دارند.این پایگاه در گزارش خود اعلام کرد پس از دستور محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی برای بازداشت شاهزادگان این کشور، شماری از شاهزادگان از جمله ولید بن طلال به روش آویزان شدن از پاهایشان شکنجه شده اند.دیلی میل به نقل از یک منبع آگاه نوشت: آنها ضرب و شتم می شوند، شکنجه می شوند، سیلی می‌خورند و تحقیر می شوند. آنها به دنبال خرد کردن این افراد هستند.این منبع همچنین اعلام کرد محمد بن سلمان بخشی از دارایی شاهزادگان بازداشت شده را مصادره کرده که میزان آن بیش از ۱۹۴ میلیون دلار تخمین زده می شود.دیلی میل همچنین نوشته است ولیعهد سعودی برخی از بازجویی ها را شخصا انجام می دهد؛ خصوصا در مواردی که مرتبط با مسائل بسیار مهم است. این منبع آگاه گفته است: هنگامی که محمد بن سلمان می آید، با شاهزادگان به نرمی سخن می گوید؛ اما هنگامی که می رود و نیروهای مزدور می آیند، زندانیان مورد ضرب و شتم، اهانت و شکنجه قرار می گیرند.این منبع گفته است ولیعهد سعودی از تثبیت قدرت خود از طریق قدرت نمایی و ایجاد وحشت ناامید شده است و به دنبال آن است که شبکه ای ادعایی از مسئولان خارجی را کشف کند که از شاهزادگان سعودی رشوه دریافت کرده اند.طبق گفته دیلی میل، بلک واتر هرگونه فعالیت در عربستان را در این روزها تکذیب و تأکید کرده به قانون آمریکا پایبند است. این پایگاه اعلام کرده آمریکایی هایی که اقدام به انجام شکنجه در خارج از کشور بکنند، ممکن است با حکم حبس تا ۲۰ سال مواجه شوند.

منبع : kamooneh.com

شاهزاده های بازداشتی سعودی را از پا آویزان کردند!رمز و راز تهیه ترشی های خوشمزه

برای تهیه ترشی خوب و خوشمزه باید موارد زیر رعایت شود:

خلوص سرکه

سرکه ترشی باید خوب و خالص باشد، بهترین نوع آن سرکه ای است که از انگور، کشمش و سیب تهیه شود.

جوشاندن سرکه

چون یکی از دلایل کپک زدن ترشی ها، ناخالص بودن ترشی هاست، بنابراین بهتر است سرکه را قبل از استفاده به مدت چند دقیقه جوشانده و پس از سرد شدن استفاده کنید.

سبزی ترشی

معمولا سبزی ترشی هفت نوع معطر است که به هفت سبزی معروف است، اما می توانید بر حسب سلیقه خود سبزی ها را انتخاب کنید. هفت نوع سبزی عبارتند از: شوید، نعناع، جعفری، مرزه، گشنیز، ترخان و ریحان.

عمل آوری سبزی ها

بهتر است سبزی ها را پس از پاک کردن و شستشوی اولیه به مدت ۲ ساعت در آب و نمک قرار داده تا سبزی برای جذب سرکه آماده شود. (مقدار شوری آب و نمک باید مانند آب برنج باشد) سپس سبزی را در آبکش ریخته و روی آن آب بریزید و بگذارید آب آن برود، پس از این که مطمئن شدید آب اضافه آن گرفته شده است، سبزی را خرد کرده و به مت یک روز روی پارچه نخی بریزید تا کمی خشک شود. این سبزی برای استفاده در ترشی آماده است.

جوشاندن میوه ها در سرکه

میوه هایی که می خواهید در تهیه ترشی از آنها استفاده کنید باید قبلا در سرکه بجوشانید.

ظروف مورد استفاده

ظروفی که در آنها ترشی تهیه می کنید باید سفالی، بلوری یا چوبی باشد و هرگز از ظروفی که از جنس پلاستیک یا روی هستند برای این منظور استفاده نکنید.

  محل نگهداری ظروف ترشی

ظروف ترشی باید در جای خنک نگهداری شوند.

نگهداری ترشی ها

هر ماده شناور در سطح ترشی یا سرکه باید فورا برداشته شود.

ادویه های لازم برای تهیه ترشی

ادویه های پر استفاده در تهیه ترشی عبارتند از: نمک، میخک، فلفل سبز، فلفل قرمز، فلفل سیاه، شوید خشک، زنجبیل، سیاه دانه، گلپر، هل، زیره، نعناع خشک، پودر خردل، زردچوبه، برگ مو، برگ آلبالو که به ترشی طعم و عطری دلپذیر می دهند.

مقدار سرکه و نمک لازم

سرکه باید به مقداری اضافه شود تا روی مواد را بپوشاند.

همچنین باید محلول آماده شده را بچشید تا نمک آن بیش از اندازه نباشد.

ترشی بامیه

مواد لازم

بامیه: ۹۰۰ گرم دانه فلفل سیاه: ۱۲ عدد دانه خردل: ۲ قاشق سوپ خوری ادویه دلخواه: به مقدار لازم سیر: ۴ حبه فلفل قرمز: ۴ عدد شبت: ۵۰ گرم آب: ۲ پیمانه سرکه: یک و یک دوم پیمانه نمک: ۲ قاشق سوپ خوری   طرز تهیه

شیشه های ترشی را شسته و حدود ۱۰ دقیقه در آب بجوشانید و خشک کنید. دانه های فلفل فلفل، دانه خردل، ادویه، سیر، فلفل قرمز و شبت را در شیشه های ترشی قرار دهید. بامیه ها را شسته و ساقه های آنها را جدا کنید.

آب، سرکه و نمک را در ظرف مناسبی روی حرارت به جوش آورید. پس از جوشیدن بامیه ها را اضافه کنید و حرارت را کم کنید تا کمی نرم شوند. سپس بامیه ها را به شیشه های ترشی انتقال داده و مخلوط آب و سرکه را روی آنها بریزید. درب ظرف ها را محکم ببندید. آنها را به مدت ۲ هفته در محلی خنک و تاریک قرار دهید تا ترشی جا بیفتد.

ترشی گوجه گیلاسی

مواد لازم

گوجه گیلاسی: یک کیلو و پانصد گرم شبت (تازه): ۶۰ گرم سیر: ۶ الی ۸ حبه آب: ۵ پیمانه شکر: ۵ قاشق سوپ خوری آب لیمو ترش: یک دوم پیمانه دانه فلفل سیاه: ۵ الی ۶ عدد چاشنی های دلخواه: به مقدار لازم نمک: ۲ قاشق سوپ خوری   طرز تهیه

سه ظرف شیشه ای یک لیتری را در آب بجوشانید و سپس خشک کنید. شبت تازه را داخل ظرف های شیشه ای قرار دهید. حبه های سیر را در داخل ظرف های شیشه ای قرار دهید. حبه های سیر را در ظرف ها بریزید. آب، نمک و شکر را در ظرف مناسبی روی حرارت به جوش آورید. پس از جوشیدن، سرکه را اضافه کرده و حدود ۲ الی ۳ دقیقه دیگر به جوشیدن مواد ادامه دهید.

گوجه گیلاسی ها را شسته و با چنگال حفره هایی در هر دو طرف آنها به وجود آورید. سپس آنها را به آب در حال جوش اضافه کنید و درب ظرف را بگذارید و ۱۵ الی ۲۰ دقیقه روی حرارت ملایم بپزید. سپس گوجه ها را به ظرف های شیشه ای انتقال دهید. دانه فلفل سیاه و چاشنی های دلخواه را اضافه کنید. مخلوط آب و سرکه را در شیشه ها بریزید و درب آنها را محکم ببندید. آنها را در محلی خنک نگهداری کنید تا ترشی جا بیفتد.

ترشی قارچ

مواد لازم

قارچ: ۵۰۰ گرم آب: ۵ پیمانه شکر: ۲ قاشق سوپ خوری آب لیمو ترش: یک دوم پیمانه برگ بو: ۳ عدد سیر: ۳ الی ۴ حبه روغن زیتون: ۲ الی ۳ قاشق سوپ خوری نمک: ۲ قاشق سوپ خوری   طرز تهیه

قارچ ها را به خوبی بشویید و به همراه بقیه مواد در ظرف مناسبی روی حرارت قرار دهید تا آب به جوش آید. سپس حرارت را کم کرده و اجازه دهید تا آب به جوش آید. سپس حرارت را کم کرده و اجازه دهید قارچ ها حدود ۲۰ الی ۲۵ دقیقه بپزند. ظرف شیشه ای یک لیتری را شسته و خشک کنید. قارچ ها را به شیشه انتقال داده و آب جوش را روی آنها بریزید و در ظرف را محکم ببندید و در محلی خنک نگهداری کنید.

ترشی پیاز

مواد لازم

پیاز کوچک: ۱۵ الی ۱۸ عدد پیاز قرمز: ۲ عدد آب: ۲ پیمانه شکر: ۲ قاشق سوپ خوری سرکه سیب: ۴ قاشق سوپ خوری برگ بو: یک عدد دانه فلفل سیاه: یک قاشق چای خوری برگ آویشن تازه: یک الی ۲ عدد نمک: یک دوم قاشق چای خوری

   طرز تهیه

پوست پیازهای کوچک را جدا کرده و به همراه مقداری آب در ظرف مناسبی روی حرارت قرار دهید. پس از گذشت ۵ دقیقه آنها را از روی حرارت بردارید و از آب خارج کنید. پیازهای قرمز را پوست کنده و حلقه حلقه کنید و حدود ۲ دقیقه در مقداری آب بجوشانید. دو ظرف شیشه ای نیم لیتری را در آب جوشانده و سپس خشک کنید. پیازهای کوچک را در یکی از آنها و حلقه های پیاز قرمز را در دیگری قرار دهید.

دو پیمانه آب را در ظرف مناسبی روی حرارت قرار دهید. شکر، سرکه سیب، برگ بو، دانه فلفل سیاه، برگ آویشن و نمک را اضافه کنید. اجازه دهید آب به جوش آید. سپس ۲ دقیقه دیگر به جوشیدن مواد ادامه دهید. ظرف را از روی حرارت بردارید و این مخلوط را در شیشه ها بریزید و درب آنها را محکم ببندید و در محلی خنگ نگهداری کنید.

ترشی مارچوبه

مواد لازم

مارچوبه: ۴۰۰ گرم شبت تازه: ۶ عدد آب: ۵ پیمانه شکر: ۳ قاشق سوپ خوری چاشنی دلخواه: به مقدار لازم برگ بو: ۲ الی ۳ عدد سیر: ۲ حبه سرکه: ۲ الی ۳ قاشق سوپ خوری روغن زیتون: ۲ الی ۳ قاشق سوپ خوری دانه خردل: یک قاشق چای خوری نمک: ۲ قاشق سوپ خوری   طرز تهیه

ساقه های ضخیم مارچوبه ها را جدا کنید و پوست آنها را بکنید و به اندازه های ۲ الی ۳ سانتی متر برش دهید.

تمامی مواد به جز مارچوبه ها و شبت را در ظرف مناسبی روی حرارت به جوش آورید. سپس مارچوبه را اضافه کرده و حدود ۱۵ الی ۲۰ دقیقه روی حرارت ملایم بپزید. شیشه های ترشی را در آب بجوشانید و سپس خشک کنید. شبت ها را ته ظرف ها قرار دهید. مارچوبه ها را داخل آب آنها قرار دهید. آب جوش را اضافه کنید. شیشه ها را محکم ببندید و در محلی خنک نگهداری کنید.

منبع : kamooneh.com

رمز و راز تهیه ترشی های خوشمزهمناقشه‌های لغو سفر ۵۰ میلیونی!

آرمان- سفر تیم‌ملی فوتسال ناشنوایان کشورمان به مسابقات جهانی تایلند لغو شد. حسین شمس سرمربی این تیم اعتقاد دارد این تصمیم به‌دلیل مشکل مالی فدراسیون ناشنوایان برای پرداخت ۵۰‌میلیون هزینه این سفر است اما رئیس این فدراسیون دلیل این تصمیم را مساله‌ای دیگر می‌داند!

نظر شمس

سرمربی تیم‌ملی فوتسال ناشنوایان پس از لغو سفر این تیم به مسابقات جهانی تایلند به‌دلیل مشکلات مالی، گفت: با اینکه مدعی قهرمانی در مسابقات جهانی تایلند در رده‌سنی جوانان بودیم، اما به‌خاطر ۵۰‌میلیون تومان سفر این تیم لغو شد. حسین شمس پس از لغو سفر تیم‌ملی فوتسال ناشنوایان به مسابقات جهانی تایلند، اظهار کرد: برای آماده‌سازی این تیم جهت شرکت در اولین دوره مسابقات جهانی فوتسال ناشنوایان در رده سنی جوانان، ورزشکاران ناشنوا مدت ۹ ماه همراه با خانواده‌هایشان در اردوی آمادگی بودند تا بهترین نتیجه را در این تورنمنت کسب کنند اما متاسفانه ۲ هفته مانده به سفر، فدراسیون اعلام کرد به‌دلیل مشکلات مالی امکان اعزام تیم به تایلند وجود ندارد. این در حالی بود که بلیت هواپیمای ۲۵ نفر اعزامی (۱۹ نفر ورزشکار، مربی، سرپرست، کادر پزشکی و ۶ نفر همراه جهت شرکت در اجلاس جهانی ناشنوایان) به تایلند توسط شرکت ماهان به‌صورت رایگان تهیه شده بود و تنها به‌خاطر فراهم‌نشدن ۵۰‌میلیون این سفر لغو شد. وی گفت: متاسفانه این رقابت‌ها چون جذابیت زیادی برای اسپانسر ندارد، هیچ‌اسپانسری برای حمایت از تیم فوتسال ناشنوایان اعلام آمادگی نکرد و حتی با وجود تلاش‌های رئیس انجمن فوتسال ناشنوایان، هیچ‌نهاد و ارگانی حتی بهزیستی حاضر نشد با تامین این اعتبار، امکان سفر فوتسالیست‌های ناشنوا را به مسابقات جهانی فراهم کند. البته تا جایی که خبر دارم، فدراسیون نیز از وزارت ورزش‌وجوانان درخواست کرده بود که در صورت امکان مابقی بودجه این فدراسیون را نسبت به سایر فدراسیون‌ها زودتر پرداخت کند تا تمهیدات این سفر را مهیا کند، اما پاسخی از وزارت دریافت نکرده بود.

پاسخ فدراسیون

رئیس فدراسیون ناشنوایان با بیان اینکه برای اعزام تیم فوتسال ناشنوایان به مسابقات جهانی تایلند هیچ‌مشکل مالی نداشتیم، گفت: ترجیح دادیم به‌جای اعزام تیم فوتسال به مسابقات جهانی تایلند، هزینه سفر را بین استان‌ها توزیع کنیم. مصطفی کریمی در افزود: قرار بود تیم فوتسال ناشنوایان در رده سنی نوجوانان برای اولین بار در مسابقات جهانی فوتسال ناشنوایان شرکت کند که به‌دلیل اعلام آمادگی تنها پنج تیم و پایین بودن سطح کیفی مسابقات ترجیح دادیم منابع مالی خود را به شکلی مدیریت کنیم که به‌جای اعزام تیم به چنین تورنمنت کم‌ارزشی، هزینه سفر را بین استان‌ها توزیع کنیم. وی با بیان اینکه بحث لغو سفر تیم‌ملی فوتسال ناشنوایان به مسابقات جهانی تایلند ارتباطی به مسائل مالی نداشت، گفت: برای اعزام تیم به مسابقات جهانی فوتسال ناشنوایان به‌جز هزینه بلیت که شرکت هواپیمایی ماهان هزینه آن را تقبل کرده بود، نزدیک به ۲۰۰‌میلیون تومان دیگر برای اعزام تیم به این تورنمنت اعتبار لازم داشتیم که البته مشکلی برای تامین آن نداشتیم. اما به‌دلیل اینکه سطح فنی مسابقات پایین بود و تنها ۵ تیم با ایران برای شرکت در این تورنمنت اعلام آمادگی کرده بودند و تیم‌های خوبی همچون برزیل، اوکراین و… حضور نداشتند، ترجیح دادیم تیم را اعزام نکنیم. واقعا حیف بود منابع مالی خود را صرف تورنمنتی کنیم که از لحاظ فنی ارزش چندانی برای تیم‌ملی فوتسال ناشنوایان نداشت و در نهایت باید در دو گروه دو تیمی مسابقه می‌دادیم. رئیس فدراسیون ناشنوایان در ادامه‌ خاطرنشان کرد: اگر در این تورنمنت همانند المپیک ناشنوایان و یا المپیاد، تعداد تیم‌های زیادی اعلام آمادگی می‌کردند، بدون شک تیم را اعزام می‌کردیم. بنابراین اگر مسابقات جهانی فوتسال با کیفیت بهتری برگزار می‌شد و تیم‌های خوبی اعلام آمادگی می‌کردند، هیچ‌مانعی برای حضور در این تورنمنت نداشتیم. کریمی افزود: ما دوست داریم در تورنمنتی شرکت کنیم که واقعا برای تیم ما ارزش فنی دارد، نه اینکه سفر توریستی محسوب شود. اگر قرار بود ۱۵ ورزشکار در رده سنی زیر ۱۸ سال و چند مربی به این سفر اعزام کنیم که به‌جای ارتقای سطح فنی فوتسال ناشنوایان، تنها با هدف اینکه در مسابقات جهانی حضور پیدا کنند، منابع مالی خود را به‌هدر می‌دادیم. تصور من بر این بود که باید منابع مالی خود را طوری مدیریت کنیم که حداقل مشکلی از استان‌ها برداشته شود. وی ‌اضافه کرد: من به رئیس انجمن فوتسال ناشنوایان حتی این مساله را بازگو کردم که اگر به‌دنبال اعزام تیم به این تورنمنت است، باید به‌دنبال جذب ‌اسپانسر باشد. در غیر این صورت ما نمی‌توانیم منابع مالی خود را برای چنین تورنمنتی هزینه کنیم که البته رئیس انجمن فوتسال ناشنوایان نیز تلاش‌های زیادی برای جذب ‌اسپانسر انجام داد که متاسفانه به نتیجه‌ نرسید. رئیس فدراسیون ناشنوایان در پاسخ به این پرسش که چرا گفته شده فدراسیون شش نفر را برای شرکت در اجلاس ناشنوایان راهی تایلند کرده است؟ خاطرنشان کرد: ما فقط پوگر، کاپیتان سابق تیم‌ملی فوتبال ناشنوایان و رئیس فعلی کنفدراسیون آسیا و اقیانوسیه ورزش ناشنوایان را راهی تایلند کردیم تا در این اجلاس که به مدت دو روز در تایلند برگزار می‌شود، شرکت کند تا بتواند در انتخابات هیات اجرایی و هیات رئیسه فدراسیون جهانی ناشنوایان، یک کرسی برای ایران کسب کند. کریمی با بیان اینکه تنها فدراسیونی هستیم که هیچ‌بدهی نداریم، خاطرنشان کرد: اعتبارات این فدراسیون در سال ۱۳۹۶، ۲ و‌نیم‌میلیارد تومان بود که تاکنون یک‌میلیارد و ۲۵۰‌میلیون تومان آن را از وزارت ورزش‌وجوانان دریافت کردیم و مابقی بودجه را نیز سعی داریم کم کم از وزارت ورزش و جوانان دریافت کنیم تا در اجرای برنامه‌های خود با مشکلی مواجه نشویم. البته تا پایان سال به جز برگزاری مسابقات قهرمانی کشور در رشته کشتی و والیبال برنامه خاص دیگری نداریم. بنابراین هدف اصلی فدراسیون تا پایان سال به جز برگزاری این دو مسابقه، رسیدگی به مشکلات استان‌ها و رفع مشکلات مالی آنهاست.

منبع : armandaily.ir

مناقشه‌های لغو سفر ۵۰ میلیونی!بارسلونا در شب پیروزی اتلتیکومادرید به یک‌هشتم نهایی صعود کرد

آرمان- به گزارش آرمان به نقل از ایسنا، شش دیدار پایانی هفته پنجم لیگ قهرمانان اروپا چهارشنبه شب برگزار و تنها، چهره یک تیم صعودکننده به مرحله یک‌هشتم نهایی مشخص شد.

در مهم‌ترین بازی، بارسلونا برابر یوونتوس قرار گرفت که این دیدار بدون گل به پایان رسید.

آبی‌اناری‌ها در غیاب لیونل مسی بازی را آغاز کردند و نتوانستند در نیمه نخست گلزنی کنند. یوونتوس میزبان هم دروازه بارسا را باز نکرد.

مسی در دقیقه ۵۶ وارد زمین شد اما در ۴۵ دقیقه دوم هم توپی از خط دروازه‌ها عبور نکرد. بارسا با این تساوی به عنوان تیم نخست به مرحله یک‌هشتم نهایی صعود کرد.

در دیگر دیدار گروه D، اسپورتینگ لیسبون میزبان المپیاکوس بود و توانست سه بر یک پیروز شود.

اسپورتینگ و یوونتوس در هفته آخر برای صعود تلاش خواهند کرد.

دیگر بازی مهم این شب بین اتلتیکومادرید و رم برگزار شد و میزبان با پیروزی دو بر صفر توانست سه امتیاز مهم این دیدار را کسب کند.

اتلتیکو میزبان نتوانست در نیمه اول موقعیت های خوبی را روی دروازه رم ایجاد کند و مانند بازی های گذشته اش  در گلزنی ناکام ماند. از طرفی رم که با یک تساوی هم به مرحله بعد صعود می کرد تنها از ضدحمله ها برای به گل رسیدن بهره می برد. در نهایت نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید.

در نیمه دوم اتلتیکو بازی بهتری به نمایش گذاشت و حضور آنخل کورئا به این موضوع کمک کرد. در نهایت بازیکن آرژانتینی در دقیقه ۶۹ با پاس خود آنتوان گریزمان را در شرایط گلزنی قرار داد و مهاجم فرانسوی به زیبایی دروازه رم را باز کرد. گریزمان پس از مدت ها توانست برای اتلتیکو گلزنی کند.   در دقایق پایانی بازی برونو پرس با دریافت کارت زرد دوم از بازی اخراج شد. در دقیقه ۸۵ کوین گامیرو با پاس گریزمان کل دوم تیمش را به ثمر رساند.

روخی بلانکو با این پیروزی به صعود امیدوار ماند. این تیم باید در هفته آخر علاوه بر شکست چلسی منتظر از دست دادن امتیاز رم بماند.

پیش از این دیدار چلسی با چهار گل قره باغ را شکست داد و توانست به مرحله یک هشتم نهایی صعود کند.

منچستریونایتد در گروه A برابر بازل قرار گرفت که این دیدار با پیروزی یک بر صفر نماینده سوییس پایان یافت.

در گروه B پاری سن ژرمن با نتیجه پر گل هفت بر یک سلتیک را شکست داد و صعودش را به عنوان تیم اول قطعی کرد.

پاری سن ژرمن ابتدا دروازه اش باز شد اما در ادامه با دبل نیمار و گلزنی کیلیان ام باپه و ادینسون کاوانی نیمه اول را با پیروزی به پایان رساند.

جشنواره گل تیم فرانسوی در نیمه دوم ادامه داشت و مارکو وراتی، کاوانی و دنی آلوس سه گل دیگر برای این تیم به ثمر رساندند.

بایرن مونیخ  در این گروه برابر اندرلخت قرار گرفت و توانست دو بر یک حریفش را شکست دهد. تولیسو و لواندوفسکی برای تیم آلمانی گلزنی کردند.

نتایج چهارشنبه شب   گروه A

زسکا مسکو ۲ – بنفیکا  صفر

بازل یک  – منچستریونایتد صفر

گروه B

اندرلخت یک – بایرن مونیخ ۲

پاری سن ژرمن ۷ – سلتیک یک

گروه C

قره باغ -صفر – چلسی ۴

اتلتیکومادرید ۲  رم صفر

گروه D

یوونتوس صفر – بارسلونا صفر

اسپورتینگ لیسبون ۳ – المپیاکوس یک

منبع : armandaily.ir

بارسلونا در شب پیروزی اتلتیکومادرید به یک‌هشتم نهایی صعود کردموافقت رسمی وزیر ورزش با استعفای طاهری/ گرشاسبی سرپرست می‌شود

آرمان-به‌ گزارش آرمان به نقل از ‌ایسنا، پس از آن که علی اکبر طاهری پیش از سفر زیارتی به کربلا در استعفایی مکتوب به وزیر ورزش و جوانان اعلام کرد که دیگر قصد همکاری با باشگاه پرسپولیس را ندارد، وزیر ورزش و جوانان نیز پس از کش‌و قوس‌های فراوان سرانجام در تازه‌ترین اتفاق به صورت کتبی با استعفای طاهری موافقت کرده است.

پیش از این به طور شفاهی بارها از سوی مسئولان وزارت ورزش و جوانان با استعفای علی اکبر طاهری مخالفت شده بود، اما ظاهرا به دلیل موضوع بازنشستگی طاهری و اصرار او برای پایان همکاری با باشگاه پرسپولیس، وزیر ورزش و جوانان نیز به صورت رسمی با این استعفا موافقت کرده‌ است.

علی اکبر طاهری پس از آنکه بارها به درخواست جلسه با وزارت ورزش پاسخ منفی داد، روز گذشته در تماسی تلفنی با وزیر ورزش و جوانان مجددا بر استعفایش تاکید کرد و بر این اساس سلطانی‌فر نیز با پذیرش کتبی استعفایش، پایان همکاری او با باشگاه پرسپولیس را رقم زد.

هیات مدیره باشگاه پرسپولیس قرار است امروز تشکیل جلسه دهد و طی آن رسما حمیدرضا گرشاسبی به عنوان سرپرست جدید باشگاه معرفی خواهد شد.

منبع : armandaily.ir

موافقت رسمی وزیر ورزش با استعفای طاهری/ گرشاسبی سرپرست می‌شودروزی که رهبرانقلاب از سعدحریری پرسید آیا رمان گوژپشت نتردام را خوانده ای؟

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی، در کانال خود خاطره ای از ملاقات سعد حریری و حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی نوشت.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، عطاء الله مهاجرانی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران در کانال خود نوشت:

همراه سعد حریری به تهران سفر کردیم. قرار ملاقات با آیه الله خامنه ای بود. – این دیدار در آذرماه ۱۳۸۹ انجام شده است- قبل از دیدار قرار شد، جلسه ای با سعد حریری به عنوان نخست وزیر داشته باشیم. شش وزیر هم همراه بودیم. جلسه در محل اقامت حریری در کاخ سعد آباد برگزار شد. سعد حریری گفت: «باید مساله سلاح حزب الله را به عنوان مساله اصلی لبنان مطرح کنیم». من سخنی نگفتم، اما همه همراهان لبنانی اش تایید کردند.

وقتی وارد دفتر رهبر انقلاب شدیم، ایشان بسیارگرم و صمیمانه سعد حریری را در آغوش گرفت. جوانی و هوشمندی اش را تحسین کرد. از مرحوم رفیق حریری ذکر خیری به میان آورد. از لبنان بسیار تعریف کردند.نا گاه از سعد حریری پرسیدند، آقای نخست وزیر شما رمان گوژ پشت نتردام را خوانده اید!؟ خب پیداست که نخوانده بود! سری تکان داد که معلوم نبود خوانده یا نه.

رهبر انقلاب ادامه داد: در این رمان یک زن بسیار زیبایی تصویر شده است. او زیباترین زن پاریس بود و طبیعی است که قدرتمندان در صدد دستیابی به این زن بودند. لات های پاریس، قداره کشان، با نفوذ ها. اما همه می دانند که آن زن زیبا، اسمش چی بود!؟ طارق (وزیر فرهنگ وقت لبنان) گفت، من گفتم ازمیریلدا! آیه الله خامنه ای با تمام چشمانش خندید و گفت: احسنت! شما وزیر فرهنگ بودید!

ایشان در ادامه فرمود: همه می دانستند که ازمیریلدا یک دشنه ظریف دسته صدف سپید بسیار تیز و کارا به همراه دارد. هر کس به او سوء نظری داشته باشد، ازمیریلدا از استفاده از آن دشنه تردید نمی کند.

اقای نخست وزیر! لبنان مثل همان زن زیباست. لبنان عروس خاورمیانه است. خیلی ها به کشور شما نظر دارند. اسراییل خطری است که شما را تهدید می کند. مگر تا خیایان های بیروت نیامدند؟ مگر مردم را نکشتند؟ ویران نکردند؟ سلاح مقاومت مثل همان دشنه ازمیریلداست. دشمن را نومید می کند و امکان عمل را از او می گیرد.

گفتگو ها ادامه پیدا کرد. اما سعد حریری کلمه ای در باره سلاح حزب الله سخنی نگفت. بعد از جلسه پرسیدم: نگفتی؟

گفت: «دیدی جلسه را چگونه اداره کرد و بحث را پیش برد. می شد مطرح کرد»؟!

اشتراک خبر در شبکه های اجتماعی

۱۳۹۶-۰۹-۰۲ سیاست

منبع : ۲۴onlinenews.ir

روزی که رهبرانقلاب از سعدحریری پرسید آیا رمان گوژپشت نتردام را خوانده ای؟عینک واقعیت افزوده اپل سال ۲۰۱۹ عرضه می شود

بر اساس گزارش های که منتشر شده است قرار است عینک واقعیت افزوده اپل سال ۲۰۱۹ وارد بازار شود تا علاقه مندان به این عینک بتوانند از آن استفاده کنند.

بر اساس گزارش مؤسسه خبری Nikkei، یکی از تأمین‌کنندگان اپل سال ۲۰۱۹ را زمان عرضه‌ی «دستگاه واقعیت‌ افزوده» معرفی کرده‌ است. درست مانند خبرهای قبلی، در این گزارش نیز نامی از اپل برده نشده است؛ اما انتظار می‌رود این محصول مربوط به اپل باشد.

مدتی پیش مدیرعامل اپل، تیم‌ کوک، در سخنان خود به نبود تکنولوژی لازم برای ساخت دستگاه‌ واقعیت افزوده اشاره کرد؛ بنابراین تاریخی که تأمین‌کنندگان اپل تعیین کرده‌اند، چندان دور از انتظار نیست.

گزارش اخیر بر اساس گفته‌های نایب رئیس شرکت کوانتا، سی. سی. لیونگ ارائه شده است. شرکت کوانتا وظیفه‌ی تولید اپل‌ واچ‌ و مک‌بوک‌های اپل را برعهده دارد؛ بنابراین جای تعجبی نیست که کوپرتینویی‌ها بزرگ‌ترین مشتری آن‌ها باشند.

لیونگ در صحبت‌هایش به دستگاه‌ واقعیت‌ افزوده‌ای اشاره کرده که شرکتش نزدیک به ۲ سال است روی آن کار می‌کند. او تخمین می‌زند که این دستگاه برای عرضه در سال ۲۰۱۹ آماده شود. او می‌گوید:

ما از دو سال پیش، روی پروژه‌ی واقعیت‌ افزوده‌ای کار می‌کنیم که در آن از فناوری‌های نوری موردنیاز دستگاه‌های واقعیت‌ افزوده استفاده شده است. انتظار داریم این دستگاه تا قبل از سال ۲۰۱۹ وارد بازار نشود. این دستگاه گجتی هدست‌مانند است که با لنز‌های کاملا شفاف، کاربران را قادر می‌سازد [اطرافشان] را ببینند و با محیط تعامل کنند.

نکته‌ی جالب توجه، نقطه‌نظرات مشترک رؤسای کوانتا با مدیرعامل اپل است. پیش‌تر تیم‌ کوک از پتانسیل بالاتر تکنولوژی واقعیت افزوده نسبت به واقعیت مجازی صحبت کرده بود و حتی از آن با عنوان انقلاب بعدی دنیای دیجیتال یاد کرد. حال لیونگ در این باره می‌گوید:

واقعیت‌ افزوده در طولانی‌مدت، اپلیکیشن‌های بسیار بیشتری به ارمغان می‌آورد و فرصت‌های بیشتری نسبت به واقعیت افزوده ایجاد می‌کند.

کوک پیش‌تر اشاره کرده بود که شرکت متبوعش تنها در صورتی اقدام به عرضه‌ی دستگاهی جدید می‌کند که از کیفیت بالای آن اطمینان کامل داشته باشد. به باور او، فناوری‌های امروز اجازه عرضه‌ی چنین دستگاهی را نمی‌دهند.

لیونگ باور دارد که دستگاه‌های واقعیت‌ افزوده اگر با قیمتی کمتر از ۱۰۰۰ دلار عرضه شوند، با موفقیت بیشتری روبه‌رو خواهند شد.

منبع : wikijavan.com

عینک واقعیت افزوده اپل سال ۲۰۱۹ عرضه می شودبه احتمال زیاد گلکسی اس ۹ مینی تولید خواهد شد

بر اساس شایعاتی که منتشر شده است، قرار است سال آینده گوشی گلکسی اس ۹ مینی که پرچمدار بعدی سامسونگ خواهد بود، وارد بازار شود.

همواره پیش از معرفی نسل جدید پرچم‌دار کهکشانی‌ها، شایعات فراوانی در مورد عرضه نسخه‌ای تحت عنوان مینی مطرح می‌شود. با‌توجه به محبوبیت بالای گوشی‌های گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس، انتظار می‌رود سامسونگ در کنار معرفی پرچم‌دار سری S سال آینده‌ی خود، نسخه‌ی کوچک‌تر آن را نیز معرفی کند. طبق شایعات، شرکت سامسونگ قصد دارد در اوایل سال ۲۰۱۸، گوشی‌های گلکسی اس ۹، گلکسی اس ۹ پلاس و گلکسی اس ۹ مینی را معرفی کند. در این شایعات اندازه صفحه نمایش گلکسی اس ۹ مینی ، ۴ اینچ عنوان شده است.

گفتنی است این اطلاعات نخستین بار توسط خبرگزاری Valuewalk منتشر شده و منبع اصلی خبر نامعلوم است. همچنین طبق برخی خبر‌ها، ممکن است نام این محصول تا زمان معرفی رسمی تغییر کند. طبق شایعات مطرح‌شده، نسخه‌ی مینی گلکسی اس ۹ از لبه‌های خمیده و منحنی بهره می‌برد که می‌تواند زیبایی این گوشی را تا حد زیادی افزایش دهد.

سال گذشته اپل پس از معرفی گوشی‌های پرچم‌دار جدید خود، نسخه‌ای تحت عنوان آیفون SE روانه بازار کرد. احتمالا می‌دانید با‌وجود شباهت زیاد این گوشی با آیفون ۵ اس، آیفون SE با استقبال خوبی مواجه شد. حال مدت زیادی از عرضه‌ی آیفون ۴ اینچی می‌گذرد و انتظار معرفی Galaxy S9 Mini برای جایگزین شدن آن منطقی به نظر می‌رسد.

منبع : wikijavan.com

به احتمال زیاد گلکسی اس ۹ مینی تولید خواهد شدمشخص شدن قیمت و زمان عرضه هواوی میت ۱۰ در ایران

ساعاتی پیش هواوی به طور رسمی قیمت و زمان عرضه هواوی میت ۱۰ در بازار ایران را اعلام کرد تا طرفداران این شرکت از قیمت و زمان عرضه جدیدترین پرچمدارهواوی خبردار شوند.

هواوی نسل جدید پرچم‌داران خود را ۱۶ اکتبر و در رویدادی اختصاصی در شهر مونیخ آلمان معرفی کرد.هواوی میت ۱۰، میت ۱۰ پرو، میت ۱۰ پورشه دیزاین، خانواده‌ی نسل جدید پرچم‌دار محصولات هواوی را تشکیل می‌دهند. چندی بعد نسخه‌ی ارزان‌تر میت ۱۰ لایت نیز با سخت‌افزاری ضعیف‌تر به برادران خود پیوست. با توجه به تجربه‌ی موفق نسل‌های پیشین میت در بازار‌های جهانی و ایران، کاربران زیادی در انتظار ورود این گوشی به بازار داخلی هستند.

سری میت هواوی یکی از موفق‌ترین تولیدات این کمپانی چینی تا به امروز است و گوشی‌های این سری همواره به نمایشگرهای بزرگ و کیفیت ساخت بالا شهره بوده‌اند. مونیخ در ۲۴ مهر امسال میزبان مراسم رونمایی از نسل جدید فبلت‌های سری میت بود و این گوشی‌های جدید با تمرکز ویژه‌‌‌ روی بخش پردازنده و نمایشگر به جهانیان معرفی شدند. هواوی همانند نسل گذشته، به نسخه‌ی استاندارد اکتفا نکرد و دو نسخه‌ی پرو و پورشه دیزاین این فبلت را در کنار نسخه‌ی ارزان‌تر میت ۱۰ لایت هم‌زمان با هواوی میت ۱۰ معرفی کرد.

دوربین، تراشه‌ و مسائل نرم‌افزاری در هر سه مدل اصلی میت معرفی‌شده در مونیخ یکسان هستند و تفاوت عمده‌ی آن‌ها به المان‌های طراحی، نمایشگر، حافظه‌ی ذخیره‌سازی و حافظه‌ی رم مربوط می‌شود. همه‌ی این گوشی‌ها از آخرین تراشه‌ی پرچم‌دار ساخت هواوی یعنی کرین ۹۷۰ بهره می‌برند که نام خود را به‌عنوان اولین تراشه‌ی دارای واحد پردازش عصبی مجزا در دنیای موبایل ثبت کرده است. هواوی همانند نسل گذشته‌ از نمایشگر IPS LCD در نسخه‌ی استاندارد استفاده کرده و تنها نسخه‌ی پرو و پورشه دیزاین را به نمایشگر امولد مجهز کرده است. دوربین دوگانه توسعه‌یافته با کمک لایکا نیز وظیفه‌ی ثبت تصاویر با بهترین کیفیت ممکن را برعهده دارد.

طبق اعلام رسمی دفتر هواوی در ایران، میت ۱۰ و میت ۱۰ لایت دوم آذرماه و گوشی میت ۱۰ پرو ۲۹ آذرماه به‌طور رسمی وارد بازار ایران خواهند شد. قیمت‌ هواوی میت ۱۰ برابر با ۲٬۷۷۹٬۰۰۰ تومان خواهد بود. این در حالی است که هواوی میت ۱۰ پرو با قیمت ۳٬۰۹۹٬۰۰۰ تومان و میت ۱۰ لایت با قیمت ۱،۵۹۹،۰۰۰ تومان در بازار داخلی عرضه خواهد شد.

لازم به ذکر است که میت ۱۰ در رنگ های مشکی و قهوه‌ای موکا، میت ۱۰ پرو در رنگ‌های خاکستری تیتانیومی و قهوه‌ای موکا و نسخه‌ی ارزان‌تر میت ۱۰ لایت در رنگ‌های مشکی، آبی و طلایی در بازار ایران عرضه خواهند شد.

منبع : wikijavan.com

مشخص شدن قیمت و زمان عرضه هواوی میت ۱۰ در ایرانآخرین وضعیت مصدومان زلزله اردبیل

سخنگوی سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه زلزله شب گذشته اردبیل تنها شش مصدوم داشت که پنج نفر از آنها ترخیص شده‌اند گفت: جای نگرانی در خصوص این زلزله وجود ندارد و آسیب‌ها بسیار جزئی بوده‌اند.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه زلزله شب گذشته اردبیل تنها شش مصدوم داشت که پنج نفر از آنها ترخیص شده‌اند گفت: جای نگرانی در خصوص این زلزله وجود ندارد و آسیب‌ها بسیار جزئی بوده‌اند.

به گزارش شفا آنلاین،مجتبی خالدی درباره آخرین وضعیت حادثه دیدگان زلزله۵٫۴ ریشتری که شب گذشته اردبیل را لرزاند اظهار کرد: طبق آخرین اطلاعاتی که اعلام کرده بودیم در زمین‌لرزه اردبیل در مجموع شش نفر مصدوم شدند که پنج نفر درمان و ترخیص شده‌اند و تنها یک نفر در بیمارستان امام خمینی (ره) پارس اّباد بستری است.

وی افزود: فردی که بستری شده کودک ۱۲ ساله‌ای است که دچار ایست قلبی تنفسی بوده و سابقه تشنج دارد.

به گفته سخنگوی سازمان اورژانس کشور، از  شب گذشته تا کنون مصدوم جدید دیگری از این زلزله نداشتیم و جای نگرانی وجود ندارد، دیشب تنها برخی ساختمان‌ها در این حادثه دچار ترک جزئی شدند.

منبع : shafaonline.ir

آخرین وضعیت مصدومان زلزله اردبیلساخت مدرسه به همت انجمن بیهوشی در کرمانشاه

حادثه دیدگان زلزله به حمایت‌های بلند مدت نیاز دارند

سلیمی با اشاره به اینکه در هفته‌های ابتدایی موج احساسی برای کمک به حادثه دیدان شکل می‌گیرد و پس از مدتی این موضوع کم‌رنگ خواهد شد، عنوان کرد: حادثه دیدگان نیاز به حمایت‌های بلند مدت نیز داشته و ارائه خدمات آموزشی و رفاهی به حادثه دیدگان به ویژه طی‌ ماه‌های آینده حائز اهمیت است.

وی از ساخت مدرسه در کرمانشاه به همت انجمن بیهوشی و مراقبت‌های ویژه ایران خبر داد و اعلام کرد: با استفاده از درآمد این کنگره و نیز منابع دیگر انجمن مصمم هستیم تا یک مدرسه در این منطقه بسازیم.

رئیس انجمن بیهوشی و مراقبت‌های ویژه ایران با اشاره به اینکه حدود ۴۴ مدرسه در زمین‌لرزه کرمانشاه تخریب شده است، خاطرنشان کرد: امیدواریم با این گام بسیار کوچک بتوانیم ذره ای از کوه مشکلات (problems)این هموطنان بکاهیم

منبع : shafaonline.ir

ساخت مدرسه به همت انجمن بیهوشی در کرمانشاهچگونگی در امان بودن از بلای زلزله

شفاآنلاین>اجتماعی> زلزله‌ای که در غرب کشور رخ داد با ایجاد صدمات و آسیب‌های جانی و فوت تعدادی از هموطنان‌مان همه ایران را عزادار کرد.به گزارش شفاآنلاین، با توجه به این‌که در کشوری زلزله‌خیز زندگی می‌کنیم باید برای به حداقل رساندن صدمات جانی ناشی از این بلای طبیعی نحوه مواجهه با زلزله و پناهگیری در مکان‌های مختلف را بیاموزیم .

۱٫ پناهگیری هنگام وقوع زلزله(Earthquake) کار ساده‌ای نیست و تمرین و تکرار آن موجب افزایش سرعت عمل می‌شود .

۲٫ در زمان وقوع زلزله فرار نکنید؛ چون در حین حرکت، تعادل خود را از دست خواهید داد و زیر آوار می‌مانید .

۳٫ زیر اشیای محکمی که اطراف آن باز است همچون میزهای محکم و مقاوم و نه شیشه‌ای پناه بگیرید و با گرفتن پایه‌های میز از حرکت و پرتاب شدن خود و میز جلوگیری کنید .

۴٫ گوشه دیوارهای داخلی خانه از مقاومت نسبتا خوبی برخوردارند. در حالت ایستاده دو دست خود را باز کنید و محکم به دیوار بچسبید .

۵٫ اگر نتوانستید زیر میز یا در زاویه دیوار پناه بگیرید در کنار ستون‌ها یا راهروهای کم عرض بنشینید و از سر و گردن با دو دست محافظت کنید .

۶٫ اگر هنگام زلزله روی تخت کنار دیوار(Wall) بودید خود را به دیوار چسبانده و از سرد و گردن با بالش یا پتو محافظت کنید .

۷٫ در صورتی که در زمان لرزش زمین در اماکن عمومی بودید هرگز به سمت درهای خروجی هجوم نبرید و کنار دیوارهای شیشه‌ای پناه نگیرید .

۸٫ در زمان رانندگی به‌دلیل این‌که لرزش‌ها از تسلط شما بر خودرو می‌کاهد بهتر است در سمت راست خیابان متوقف شوید .

۹٫ سه دقیقه پس از وقوع زلزله، مکان ناامن را به آرامی و با خونسردی کامل ترک کنید .

۱۰٫ سه ساعت پس از زلزله، مراقب پس لرزه‌ها باشید و از دیوارها و اجسام ناپایدار فاصله بگیرید.

۱۱٫ تا سه روز پس از زلزله از ورود به ساختمان‌های آسیب دیده خودداری کنید و فقط از آب و غذاهایی که توسط نیروهای امدادی توزیع می‌شود، استفاده کنید و هرگز به شایعات توجه نکنید.

۱۲٫ در اوقات فراغت، مکان‌های امن برای پناهگیری در خانه و محل کار خود را پیدا کنید .

۱۳٫ پس از وقوع زلزله تا حد امکان به نیروهای امدادی برای جست وجوی افراد زیر آوار مانده کمک کنید و از ایستادن روی آوار خودداری کنید، چون احتمال ریزش بیشتر روی افراد محبوس وجود دارد .

۱۴٫ بهترین راه برای درخواست کمک از زیر آوار این است که به آرامی ضربات ممتدی به لوله یا دیوار زده یا در صورت ضرورت سوت بزنید و از فریاد زدن و درخواست کمک به‌صورت مکرر بپرهیزید، چون باعث هدر رفتن انرژی و ورود گرد و خاک به مجاری تنفسی می‌شود.

۱۵٫ بسیاری از گروه‌های نجات از سکوت شب برای یافتن افراد زیر آوار استفاده می‌کنند. بنابراین در صورت عدم نجات فوری، امید خود را از دست ندهید و به خدا توکل کنید.

منبع : shafaonline.ir

چگونگی در امان بودن از بلای زلزلهتاثیر نگرش جامعه بر سلامت روان بیماران اوتیسم

اوتیسم اختلالی است که باعث می‌شود مغز به شکل متفاوتی رشد داشته باشد. این وضعیت به تفاوت‌هایی در تعاملات و ارتباطات اجتماعی، تجربیات حسی و محدود شدن دلبستگی‌ها منجر می‌شود

بیش از ۷۰ درصد مبتلایان به اوتیسم دچار مشکلات سلامت روان از قبیل افسردگی و اضطراب هستند.

به گزارش شفا آنلاین، تا کنون مشخص نیست چرا مبتلایان به اوتیسم نسبت به افراد دیگر بیشتر در معرض مشکلات سلامت روان هستند هر چند یک فاکتور مهم می‌تواند این موضوع باشد که این بیماران توسط اطرافیانشان پذیرفته و درک نمی‌شوند.

در حالیکه متخصصان در تشخیص بهتر اوتیسم(Autism) موفق‌تر از گذشته عمل می‌کنند اما هنوز بسیاری از مبتلایان به اوتیسم احساس می‌کنند شناخت این بیماران و بیماری آنها به عنوان یک جنبه مثبت بالقوه در جامعه پذیرفته نشده است.

اوتیسم اختلالی است که باعث می‌شود مغز به شکل متفاوتی رشد داشته باشد. این وضعیت به تفاوت‌هایی در تعاملات و ارتباطات اجتماعی، تجربیات حسی و محدود شدن دلبستگی‌ها منجر می‌شود.

در یک بررسی مشخص شد آن گروه از مبتلایان به اوتیسم که احساس می‌کنند دیگران آنان را درک نمی‌کنند و پذیرفته نمی‌شوند بیشتر علائم افسردگی(Depression) و اضطراب را تجربه می‌کنند. یافته‌ها حاکی از آن است که احساس ساده پذیرفته شدن و درک شدن نقش کلیدی در سلامت روان فرد بازی می‌کند.

کارشناسان معتقدند فراهم آوردن شرایطی که بیماران مبتلا به اوتیسم در جامعه پذیرفته شوند باعث می‌شود آنان کمتر دچار مشکلات سلامت روان شوند.

منبع : shafaonline.ir

تاثیر نگرش جامعه بر سلامت روان بیماران اوتیسمبهاء الحریری: از استعفای برادرم حمایت می‌کنم

برادر سعد الحریری در اولین واکنش به استعفای وی از نخست وزیری لبنان گفت که از تصمیم وی حمایت می‌کند.

بهاء الحریری در اولین بیانیه خود در واکنش به استعفای سعد الحریری، نخست وزیر مستعفی لبنان گفت که از تصمیم برادرش حمایت می‌کند.وی همچنین ایران و حزب‌الله را به تلاش برای سیطره بر لبنان متهم کرد.برادر سعد الحریری همچنین در این بیانیه از «حمایت‌های عربستان سعودی از لبنان در چندین دهه گذشته» تقدیر و تشکر کرد.خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که بهار الحریری یک نسخه از بیانیه خود را به این خبرگزاری ارسال کرده است ولی حاضر به ارائه توضیحی در این زمینه نشده است.به دنبال استعفای سعد الحریری از نخست وزیری لبنان که از عربستان سعودی صورت گرفت، روزنامه الاخبار به نقل از برخی منابع اعلام کرد که عربستان به دنبال این است که بهاء الحریری را به عنوان رئیس جریان المستقبل و نخست وزیر لبنان تعیین کند.میشل عون رئیس جمهور لبنان بعد از گذشت ۱۲ روز از استعفای مشکوک الحریری، امروز چهارشنبه به صراحت اعلام کرد که نخست وزیر لبنان در عربستان در بازداشت خانگی به سر می‌برد و اقدام عربستان در بازداشت وی «خصمانه» است.

منبع : kamooneh.com

بهاء الحریری: از استعفای برادرم حمایت می‌کنمتلویزیونی های گمنام دیروز، سینمایی های بنام امروز

از ابتدای رواج تلویزیون در کشورمان تا امروز شاهد حضور چهره های محبوب و موفق بسیاری در قاب رسانه ملی بوده ایم که پس از کسب تجربه و جلب آرای عمومی، مسیر کارگردانی خود را با فیلم سازی در سینما ادامه داده اند. البته بسیاری از این کارگردان ها نتوانسته اند در هر دو مدیوم موفق ظاهر شوند و تنها در یک زمینه درخشیده اند ولی در این میان، هستند نام هایی که فرمول مشترکی را برای مقبولیت در هر دو قالب یافته اند. در ادامه به کارنامه کمترشناخته شده تلویزیونی چهار کارگردان از دو نسل فیلم سازان ایرانی اشاره می کنیم:

ناصر تقوایی

یک سریال و ۳سریال نیمه کاره

 

شروع به کار تلویزیونی: ناصر تقوایی در شمار نخستین پیشگامان تولید محتوا برای تلویزیون محسوب می شود و در سال ۴۶ با ساخت مستند «تاکسی متر» کار برای تلویزیون را شروع کرد. مستند «باد جن» او در سال ۴۸ از نخستین تولیدات تلویزیون با موضوع پژوهش درباره آداب و رسوم ایران به شمار می رود. «دایی جان ناپلئون» نوشته ایرج پزشک زاد، که در سال ۵۴ ساخته شد، اولین سریال اوست. او چند سریال مانند «داستان سرایان»، «شوهر آهوخانم» و «کوچک جنگلی» را هم نیمه کاره رها کرد.

ورود به سینما: او در نخستین گام در سال ۴۲ به عنوان دستیار فنی ابراهیم گلستان با فیلم «خشت و آینه» به جادوی سینما پیوند خورد. اما اولین حضور جدی ناصر تقوایی در سینما به سال ۵۲ و ساخت فیلمی با عنوان «آرامش در حضور دیگران» با موضوعی اجتماعی بازمی گردد که در همان گام نخست برای وی جایزه شیر نقره ای ونیز را به ارمغان آورد. البته او در همان سال، فیلمی دیگر را با نام «صادق کُرده» کارگردانی کرد.

نقطه عطف: تقوایی با ساخت نخستین فیلم سینمایی رنگی خود به نام «ناخدا خورشید» در سال ۶۵ که شاهکاری اقتباسی از «داشتن و نداشتن» ارنست همینگوی بود، به عنوان یکی از پیشگامان موج نوی سینمای ایران شناخته شد. موجی که از مهم ترین مشخصه های آن آثاری با گرایش های اجتماعی، تجاری، انتزاعی و البته متکی بر ادبیات معاصر بود. این اثر، نامزدی بهترین کارگردانی جشنواره فجر و جایزه پلنگ برنزی جشنواره معتبر «لوکارنو» را از آنِ تقوایی کرد.

نسبت با تلویزیون: با وجودی که «ناخدا خورشید» و «ای ایران» تقوایی از شبکه های سیما پخش شده و علاوه بر آن فیلم های مستند «نان خورهای بی سوادی»، «پنج شنبه بازار میناب» و «اربعین» وی از شبکه مستند روی آنتن رفته اند، نمی توان ارتباط دوسویه و روشنی میان تقوایی و تلویزیون تصور کرد. او در برهه ای از نوع نمایش تلویزیونی «ناخدا خورشید» به خاطر ۳۷ دقیقه کوتاه شدن فیلم، اعلام نارضایتی کرد. سال ۸۳ و بعد از ساخت مستند «تمرین آخر» هم برخی تهیه کنندگان، نمایش این مستند را در تلویزیون به او پیشنهاد کردند اما بعدها از خرید مستندش منصرف شدند.

بازگشت: او در سال ۸۱ با ساخت «کاغذ بی خط» برنده سیمرغ بهترین کارگردانی جشنواره فجر شد و حالا قریب به ۱۵ سال از غیبت تقوایی در سینمای ایران می گذرد. حدود چهار دهه هم از آخرین حضور رسمی اش بر صفحه تلویزیون می گذرد و مدت هاست حتی به عنوان مهمان در برنامه های تلویزیونی شاهد حضور او در سیما نبوده ایم. دلایل روشنی برای این غیبت طولانی از سوی تقوایی یا بی میلی تلویزیون برای دعوت از این کارگردان بزرگ سینمای ایران ذکر نشده. او البته گاهی هم اشاره کرده که به فیلم سازی تمایل دارد ولی حمایت قطعی از حضور مجددش تاکنون نشده است. با این حال به نظر می رسد پس از مدت ها کناره گیری از فضای جدی هنری و در ۷۶ سالگی ناصر تقوایی، دیگر نمی توان امید چندانی به بازگشت او داشت. 

بهروز افخمی

۳ سریال، یک تله فیلم و «هفت»

 

شروع به کار تلویزیونی: بهروز افخمی که در دهه ۶۰ از مدیران گروه فیلم و سریال تلویزیون بود، پروژه متوقف شده سریال «کوچک جنگلی» ناصر تقوایی را در سال ۶۳ به دست گرفت و تا سال ۶۶ به اتمام رساند. بعد از این سریال، بهروز افخمی برای دو دهه، به سینما کوچ کرد تا این که در سال ۸۶ با تله فیلم دفاع مقدسی «یازده دقیقه و سی ثانیه» به تلویزیون برگشت. دو سال بعد سریال پرطرفدار «عملیات ۱۲۵» را ساخت؛ مجموعه ای که با همکاری برادرش درباره عملیات های آتش نشانی سروسامان گرفت و سه سال بعد از آن هم اقدام به ساخت سری دوم همین مجموعه کرد.

ورود به سینما: او در سال ۶۴ ورود به عالم سینما را به عنوان مدیر فیلم برداری «زیر باران» به کارگردانی سیف ا… داد تجربه کرد. اما «تفنگ های سحرگاه» نخستین فیلم سینمایی مستقل افخمی به نویسندگی ناصر تقوایی محصول سال ۶۷ بود که در ادامه سریال «کوچک جنگلی»، بخشی از مبارزات میرزا کوچک خان جنگلی را به تصویر کشید.

نقطه عطف: در سال ۶۹ فیلم «عروس» با شکستن رکورد فروش سینمای بعد از انقلاب، جذب هشت میلیون تماشاگر و دو ستاره ای که به عالم سینما معرفی کرد، سکوی پرتاب افخمی شد که برای آن دیپلم افتخار بهترین کارگردانی جشنواره فجر را هم گرفت. نقطه عطف دیگر او در فیلم سازی، به ۱۰ سال بعد از آن تعلق دارد؛ سال ۸۱ «گاو خونی» افخمی توجه منتقدان را جلب کرد و از جشنواره های داخلی و خارجی جوایز بسیاری گرفت.

نسبت با تلویزیون: به دلیل دانش آموختگی از مدرسه عالی تلویزیون و سینما و سال ها همکاری با تلویزیون، می توان افخمی را به نوعی فرزند رسانه ملی دانست. خودش گفته «در تلویزیون به من اعتماد وجود دارد چون کارمند قدیم تلویزیون هستم» . او با وجود موفقیت در عرصه سینمایی، هرگز فاصله چندانی با این رسانه فراگیر نگرفت و به تناوب با ساخت مجموعه ها و برنامه های تلویزیونی، بازپخش برخی از آثارش چون «عروس» و گاهی هم حضور به عنوان مهمان، از حافظه مخاطبان محو نشد.

بازگشت: بهروز افخمی از سال ۹۴ تا اواخر ۹۵ مجری و سردبیر سومین سری «هفت» بود که به بررسی مسائل روز سینمای ایران می پرداخت. با این وجود حواشی بسیاری بعد از جشنواره فجر سی وپنجم دامن گیر او و برنامه اش شد و با آمدن مرتضی میرباقری، معاون جدید سیما، از اجرای این برنامه کنار رفت. اگرچه پایان «هفت» ناگهانی و برخلاف منطق موجود در گفته های پیشین افخمی بود، اما خودش اعلام کرد با مدیران تلویزیون به توافق رسیده اند که بعد از انتخابات ریاست جمهوری، گروه دیگری برنامه «هفت» را اجرا کنند و هر زمان لازم باشد و تیم جدید خواست، در این برنامه پربیننده حضور می یابد. بهروز افخمی مدتی ا ست درگیر فیلم سینمایی جدیدش شده و خبری درباره بازگشتش در قالب برنامه یا سریالی جدید به تلویزیون در دست نیست.

 سیدرضا میرکریمی

۲ سریال داستانی و ۲سریال مستند

 

شروع به کار تلویزیونی: سیدرضا میرکریمی در ابتدای دهه ۷۰ و بعد از تجربه ساخت سه فیلم کوتاه و مستند، به سریال سازی روی آورد و دو مجموعه تلویزیونی «ماجراهای آفتاب و عزیزخانم» و «بچه های مدرسه همت» را با محوریت مخاطب کودک و نوجوان کارگردانی کرد. جالب است بدانید در کارنامه حرفه ای سیدرضا میرکریمی، ساخت دو مجموعه مستند ورزشی به نام های «از فوتبال تا فوتبال» و «با قهرمانان کشتی» در سال ۱۳۷۷ هم دیده می شود!

ورود به سینما: میرکریمی در سال ۷۸ با ساخت «کودک و سرباز» اولین فیلم بلند سینمایی خود را تجربه کرد و بدین ترتیب به جرگه سینماگران حرفه ای پیوست. او از اولین قدم جای پایش را در عالم هنر محکم کرد و نشان داد که اتفاقی به سمت فیلم سازی راه کج نکرده است. فیلم هایی با درون مایه خانوادگی و اجتماعی و همچنین زبانی لطیف و شاعرانه که تاریخ مصرف خاصی ندارند، از همان ابتدا قریحه فیلم سازی او را به رخ کشیدند.

نقطه عطف: اثری که به واسطه آن میرکریمی سیمرغ بلورین بهترین فیلم جشنواره فجر را گرفت و نگاه عام و خاص را به خود جلب کرد، چهارمین فیلم بلند کارنامه اوست. «خیلی دور، خیلی نزدیک» در سال ۸۳ به همگان نشان داد در دل کویر و فارغ از جاذبه های طبیعت شمال ایران هم می توان عمیق ترین و معنوی ترین حرف ها را به انسان تنهایِ مقهور صنعتِ قرن بیست ویکم، به دور از طعم شعارزدگی قبولاند.

نسبت با تلویزیون: شاید کمتر کارگردانی مانند میرکریمی در رسانه ملی سراغ داشته باشیم که نمایش و بازپخش آثارش چنین سیر مرتب و مداومی را دنبال کند. نمایش فیلم هایی نظیر «زیر نور ماه»، «اینجا چراغی روشن است»، «خیلی دور، خیلی نزدیک»، «به همین سادگی»، «یه حبه قند» و «امروز» نشان دهنده کل کارنامه این فیلم ساز زنجانی تبار است. این موضوع از دو وجه قابل تحلیل است؛ اولاً فیلم سازی است که در تمام دوره های سیاسی بعد از انقلاب در مدیومی ملی به شکلی آهسته و پیوسته حضور دارد و از دیگر سو، آثارش بی حاشیه و قابل پخش و مورد مطالبه عمومی است و هر دو نشان از هوش فیلم ساز در انتخاب و نوع روایت ایده هایش متناسب با فرهنگ و ذائقه غالب دارد. او همچنین در انواع برنامه های گفت وگو محور مانند «راز» طالب زاده، «چشم شب روشن» صالح علا و «خندوانه» رامبد هم شرکت کرده است.

بازگشت: سیدرضا میرکریمی پس از قریب به دو دهه، قرار است به تلویزیون برگردد. او این روزها مشغول بازنویسی متن و تعیین لوکیشن های سریالی است که برای صداوسیما خواهد ساخت. این مجموعه تلویزیونی حول محور روابط عاطفی در یک خانواده در اواخر دوره قاجار و آغاز سلطنت پهلوی، در قالب ۵۰ تا ۶۰ قسمت طراحی شده است. سابقه میرکریمی، نوید کاری متفاوت در ژانر تاریخی را به بینندگان رسانه ملی می دهد. 

اصغر فرهادی

۷ سریال

 

شروع به کار تلویزیونی: اصغر فرهادی را می توان در زمره برجسته ترین چهره هایی معرفی کرد که از رسانه ملی وارد سینما شده است. شاخصه فرهادی پیش از تجربه فیلم سازی، دست به قلم بودن اوست. او کارش را از سال ۷۵ با کارگردان راه بلد تلویزیون، بهروز بقایی و «ماه مهربان» اش آغاز کرد که اولین سریال شبکه تهران بود. طی سال ۷۷ سریال «چشم به راه» را برگرفته از خاطرات زندگی شخصی اش نویسندگی و کارگردانی کرد.

فرهادی در همان سال در سه سریال دیگر به نام های «پزشکان»، «مجتمع مسکونی فرخ و فرج» و «روزگار جوانی» در کسوت نویسنده یا کارگردان همکاری داشت. او پس از موفقیت «روزگار جوانی» و ساخت دو سری از مجموعه پرطرفدار «داستان یک شهر» روایت گری سوژه های اجتماعی را بیش از پیش شناخت و راهش برای جلب آرای عمومی و انتخاب سبک فیلم سازی در سینما هموار شد. «یادداشت های کودکی» هم در سال ۸۰ به قلم او ساخته و از شبکه تهران پخش شد. فرهادی تا اوایل دهه ۸۰ همچنان در تلویزیون فعال بود.

ورود به سینما: بی شک تجربه اندوزی فرهادی در قاب تلویزیون، زمینه مساعدی را برای رشد او و حضور پرقدرتش در عرصه سینما فراهم آورد. او اولین فعالیت های سینمایی خود را به عنوان فیلم نامه نویس در فیلم حاتمی کیا به نام «ارتفاع پست» در سال ۸۱ به ثبت رساند و بلافاصله «رقص در غبار»، اولین فیلم بلند خود را ساخت . فرهادی با همان فیلم اول، جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره فجر را هم به دست آورد.

نقطه عطف: با وجودی که برای سینمای فرهادی نقاط عطف مختلفی به فراخور موفقیت های متعددش می توان تعریف کرد، اما همچنان باید «درباره الی» را نقطه آغازین اوج گرفتن او در عالم سینما دانست. چهارمین اثر این فیلم ساز، به اذعان اکثر منتقدان و عامه مخاطبان، سرآغاز راهی بود که به جوایز معتبر بین المللی ختم شد. فرهادی با سبک رئالیسم «درباره الی» پیشگام موج سوم سینمای ایران لقب گرفت؛ سینمایی داستان گو، پیچیده و در عین حال غافلگیرکننده برای تماشاگر.

نسبت با تلویزیون: با این که مجموعه های تلویزیونی «روزگار جوانی»، «داستان یک شهر» و «یادداشت های کودکی» در سال های اخیر از شبکه آی فیلم روی آنتن رفته اند ولی رابطه امروز او با مدیران رسانه ملی، ارتباطی متقابل و همگرا به نظر نمی رسد. آن گونه که از شواهد امر پیداست، حضور فرهادی و اخبارش در چارچوب تلویزیون جایی ندارد. انعکاس نسبتاً منفی اخبار موفقیت های جهانی چند سال اخیر فرهادی و همچنین جای خالی تیزرهای تلویزیونی برای فیلم های او، نشان دهنده رویکرد تلویزیون درباره این کارگردان است. حتی برخی فعالیت های اجتماعی فرهادی هم در این رسانه بازتاب نیافته است؛ از جمله مشارکت او در اهدای خون برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین یا راه اندازی پویش مجازی «کشتار همنوعان خود را متوقف کنید» .

بازگشت: با گذشت۱۶ سال از خروج فرهادی از رسانه ملی و در نظر آوردن آن چه در نوع ارتباط دوسویه فرهادی با تلویزیون طی سال های اخیر مطرح شد، نباید انتظار حضور او را به این زودی ها در یکی از برنامه ها و یا سریال های تلویزیون داشت.

منبع : kamooneh.com

تلویزیونی های گمنام دیروز، سینمایی های بنام امروزمقایسه سقف مصرف منصفانه اینترنت غیرحجمی در ایران و خارج

سیاست جدید موسوم به اینترنت غیر حجمی توسط وزارت ارتباطات به اپراتورها ابلاغ شد تا از آذرماه در سبد خانوار قرار گیرد.

اما آنچه به اینترنت غیر حجمی معروف شده، داد کاربران را در آورده است و بسیاری از کاربران با نوشتن جملات اعتراضی در اینستاگرام وزیر، نسبت به اجحاف همیشگی که در حقشان از سوی اپراتورها شده، گلایه گرده‌اند.به همین دلیل با آوردن مثال خارجی از مصرف منصفانه کاربرانِ کامکست، تحت سرویس Xfinity سعی می‌کنیم مفهوم آمریکایی Data Caps را توضیح دهیم.«ایکس فینیتی» بسته اینترنت خانگی+ تلویزیون+تلفن و امنیت خانه به کاربران ارائه می‌کند{لینک} و قیمت بر اساس نوع بسته تعیین می‌شود.اما میزان مصرف منصفانه روی ۱ ترابایت ماهانه معادل ۱۰۰۰ گیگ تعریف شده است و اگر کاربری بیش از ۱ ترابایت مصرف داشته باشد به ازای ۵۰ گیگ اضافی ۱۰ دلار خواهد پرداخت.سوال اینجاست که کاربر با پرداخت حداقل ۲۹ دلار و یا تا سقف ۱۰۰ دلار چقدر می تواند اینترنت استفاده کند؟۱ ترابایت در تعریف ایکس فینیتی معادل ۷۰۰ ساعت ویدئوی اچ دی، ۱۲ هزار ساعت گیم آنلاین، ۱۵ هزار ساعت آهنگ و دانلود ۶۰ هزار عکس با کیفیت است.نکته قابل توجه در تعاریف کامکست این است که اگر کاربری کمتر از ۵ گیگ استفاده اینترنت داشته باشد، ۵ دلار نیز به وی بازگردانده می‌شود.یعنی کاربر می‌تواند با انتخاب آپشن ۳۰ دلاری با سرعت ۲۵ مگابیت بر ثانیه، حداکثر استفاده اینترنتی را داشته باشد و اگر کاربر بخواهد سرعت بالاتر داشته باشد و مثلا سرعت ۴۰۰ مگابیت بر ثانیه داشته باشد می تواند از آپشن ۱۰۰ دلاری استفاده کند.به زبان ساده تر با پرداخت ۴۰۰ هزار تومان بهترین سرعت اینترنت را (سرعت ۴۰۰ مگابیت بر ثانیه) برای دانلود ۱ ترابایت دیتا در ماه خواهید داشت و یا با سرعت ۲۵ مگابیت بر ثانیه و پرداخت ۳۰ دلار / ۱۲۰ هزار تومان، ۱ ترابایت دانلود اینترنت واقعی خواهید داشت.لازم به ذکر است در اغلب کشورهای جهان اینترنت نامحدود وجود دارد و نه اینترنت غیر حجمی که نوعی محدودیت دارد. در آمریکا نیز مصرف منصفانه بر اساس عدالت غربی تعریف شده و محدوده آن روی ای دی اس ال بین ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ گیگ است.نکته بسیار مهم در مصرف منصفانه آمریکایی پایین نیامدن سرعت اینترنت است و این درست نقطه مقابل طرح ایرانی اپراتورها است که توسط وزارت ارتباطات تصویب شده است. اگر مصرف کاربر بالاتر شود، ۱۰ دلار اضافی پرداخت می کند، آنهم به ازای ۵۰ گیگ بیشتر.اما در مدل ایرانی سرعت کاربر به ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه تنزل داده می‌شود و این در هیچ کجای دنیا وجود ندارد!بنابراین برای کاربر ایرانی دانلود اینترنت واقعی (و نه کَش) می‌تواند با ماهی ۱۰۰ گیگ حدود ۴۰ هزار تومان معنی دهد و اگر قرار است اینترانت را به جای اینترنت در کنتور محاسبه کنند؛ بهتر است ماهی ۵۰۰ گیگ اینترانت داخلی از روی سرورهای .ir را نیز به بسته ۴۰ هزار تومانی ماهانه اضافه کنند. در غیر این صورت هر چه اپراتورها بیشتر بگیرند، مصداق کم‌فروشی از نظر کاربر ایرانی محسوب می‌شود و این عدالت اپراتورهای ایرانی را زیر سوال می‌برد!

منبع : kamooneh.com

مقایسه سقف مصرف منصفانه اینترنت غیرحجمی در ایران و خارججنجال بر سر جادوگردر فوتبال

آرمان- در هفته‌های گذشته بحث جادوگری در فوتبال مطرح شد و هم زمان با این حاشیه‌ها، مدیرعامل یکی از باشگاه‌های لیگ‌برتری نیز از سوی کمیته‌اخلاق با محرومیت مواجه شد. این مسائل به‌همراه اتفاقات برنامه ۹۰ دوشنبه شب، حاشیه‌هایی جدیدی به فوتبال ایران اضافه کرد!

صحبت‌های مدیرعامل

علی عباسی در خصوص اینکه اعضای کمیته‌اخلاق معتقدند وی محروم شده و حق حضور در فعالیت‌های فوتبالی را ندارد، گفت: موضوع آن‌قدر خنده‌دار است که وقتی با آقای تاج صحبت کردم او از من درخواست کرد که حرفی در این زمینه نزنم. من درخواست رأی استیناف دادم و ظاهرا دوستان در کمیته‌اخلاق نمی‌دانند که مرجع بالاتر از خودشان کمیته‌استیناف است و پرونده‌ها را بررسی می‌کند. وی افزود: من برنامه ۹۰ را ندیدم ولی وقتی متوجه شدم چه اتفاقاتی رخ داده آن را پیگیری کردم، متاسفانه آقای سمامی موضوعی را در برنامه مطرح کردند که ما خودمان با آن مشکل داریم. جالب است جادوگر اعلام کرده ما پولش را ندادیم، وقتی من اعتقادی به این موضوع ندارم چرا باید پول بدهم؟ این آقای جادوگر چندین‌بار با من تماس گرفته و من هم پاسخ او را ندادم، یک‌بار هم وقتی با او صحبت کردم گفتم که خدایی که در بازی با ماشین‌سازی تشخیص داد پنالتی حریف به آسمان برود خودش به‌ما کمک می‌کند در بازی با پرسپولیس نتیجه لازم را بگیریم. ما تنها تیمی هستیم که نام امام حسین(ع) و قمربنی‌هاشم را روی پیراهنمان می‌زنیم و من هیچوقت به این مسائل تن نمی‌دهم. مدیرعامل سیاه‌جامگان افزود: این آقای جادوگر به من پیامک زد که شما را بیچاره می‌کنم و کاری می‌کنم که به لیگ یک بروید، من هم گفتم اگر قرار است با این کارها در لیگ بمانیم بهتر است به لیگ یک برویم. در مورد آن شخص اگر حرفی نزنم بهتر است چون این آقا ادعا کرد که تیم‌ملی آلمان را قهرمان جام‌جهانی کرده و ۳ تیم را قهرمان لیگ‌برتر کرده است. وی افزود: متاسفانه در برنامه ۹۰ عضو کمیته‌اخلاق که نامش کمیته‌اخلاق است بی‌اخلاقی کرد. نام کمیته‌اخلاق باید مثل رفتارشان باشد اما آنها با اسم بردن و انتصاب ما به جادوگری کاملا بی‌اخلاقی کردند. ماجرا هم این است که سال گذشته در یکی از بازی‌های ما شخصی پشت دروازه حریف بوده که دوستان حراست که همیشه به ما لطف دارند این شخص را به بالا برده و جیب‌های او را در ورزشگاه گشته‌اند. روی کاغذ نوشته شده بود ۱۹ بار بگو بسم‌ا… و بعد نیز یک آیه سوره مبارک یاسین در آن نوشته شده بود. ضمن آنکه روی کاغذ یک بار دیگر هم نوشته بود یا فتاح و یا فاتح. شما از ۱۰۰ نفر سوال کنید که اگر اسم اینهایی که در کاغذ نوشته بود اسم خدا نباشد، من هرکاری خواستند انجام می‌دهم. آقای تورگ به من گفت چون این اسامی تعداد دارد، جادوگری است، این چه حرفی است؟! او گفت اینها چه ربطی به فوتبال دارد که من هم در آنجا صحبت کردم و گفتم که زندگی من به اهل بیت (علیهم‌السلام) و خدا گره خورده است، ما تنها تیمی هستیم که نام اهل‌بیت(علیهم‌السلام) را روی پیراهنمان می‌زنیم و جالب است باید ۳ سال محروم شویم. وقتی روز اول شهریور حکم را به من ابلاغ کردند از اعصاب ناراحتم شب به سالن رفتم. عباسی ادامه داد: خط و خطوط اینکه این افراد چگونه پایشان به فوتبال باز شده را می‌دانم و به زمانش در مورد آن صحبت می‌کنم، پیگیر آقای تاج شدم و ظاهرا او به مالزی رفته است، تاج به من گفته بود شما صحبت نکن من خودم مشکل را حل می‌کنم اما من حرف حق را می‌زنم. اگر از کل زندگی‌ هم من را محروم کنند خودم را چسبیده به این فوتبال نمی‌دانم و تا قیامت پای اعتقاداتم هستم. ما با ذکر یا زهرا (س) و یا امام رضا (ع) وارد زمین می‌شویم و هیچ‌کس نمی‌تواند ما را از این اعتقاداتمان جدا کند.

نظر کمیته‌اخلاق

دوشنبه شب گذشته عبدا…سمامی روی خط برنامه ۹۰ ادعا کرد که علی عباسی به‌دلیل حکم کمیته‌اخلاق محروم شده است. البته این خبر از ابتدای شهریور ماه به مدیرعامل باشگاه سیاه‌جامگان ابلاغ شده بود اما در حالی که این حکم به وی ابلاغ شده عباسی همچنان در فوتبال فعالیت می‌کند. وی با محرومیت ۳‌ساله کمیته‌اخلاق از هرگونه فعالیت فوتبالی محروم شده است اما جالب اینجاست که وی در تمام ورزشگاه‌ها حضور دارد و برای تمیش اقدامات لازم را انجام می‌دهد. این اتفاق در حالی رخ داده که محمدرضا عباسی مالک باشگاه سیاه‌جامگان در تاریخ اول شهریور ماه ۹۶ در گفت‌وگو با خبرنگار فارس بعد از اعلام خبر محرومیت ۳‌ساله علی عباسی مدعی شد هنوز حکمی درمورد این محرومیت به باشگاه ابلاغ نشده است عبدا…سمامی در این زمینه به فارس گفت: محرومیت شخص مدیرعامل باشگاه سیاه‌جامگان در حوزه فوتبال از یک مدت معین آغاز و ادامه دارد و با توجه به رأی صادره وی نمی‌تواند در فعالیت‌های فوتبالی شرکت کند. وی در پاسخ به این سوال که آیا علی عباسی از خودش دفاع کرده است یا خیر، گفت: بله؛ دوستان در موعدی که ما خواسته بودیم به کمیته‌اخلاق آمدند و دفاعیات را انجام داد اما رأی نهایی صادر شده و باید اجرا شود. سمامی درخصوص اینکه اگر رأی نهایی صادر شده چگونه علی عباسی در تمام ورزشگاه‌ها حضور دارد و تصاویر او هم در سایت و کانال اطلاع‌رسانی باشگاه سیاه‌جامگان منتشر می‌شود و او همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد، گفت: با توجه به رأی صادره این مربی محروم است و اگر محرومیت او توسط سازمان لیگ اعمال نشده باشد ما از ‌آنها می‌خواهیم که چرا این کار را اعمال نکردند. کمیته‌اخلاق رأی خود را به سازمان لیگ ابلاغ کرده و از سازمان لیگ هم می‌خواهیم دلیل اعمال نشدن محرومیت عباسی را توضیح دهد. اگر سازمان لیگ نتواند حکم ما را اعمال کند مجبور هستیم از دستگاه‌‌های دیگر این موضوع را پیگیری کنیم. عضو کمیته‌اخلاق درخصوص اظهارنظر عباسی درمورد اینکه سمامی بی‌اخلاقی کرده و تاج به وی گفته صحبتی انجام ندهد، گفت: او نظرش را گفته است اگر ادعای او مبنی بر اینکه ذکر گفته صحیح باشد ما استقبال هم می‌کنیم.

منبع : armandaily.ir

جنجال بر سر جادوگردر فوتبالساره جوانمردی مدال طلای پارالمپیکش را به حراج گذاشت

آرمان- به گزارش آرمان به نقل از  ایسنا، ساره جوانمردی گفت: پس از وقوع این حادثه و زمانی که دیدم جامعه ورزش کشور برای کمک به مردم زلزله زده دست به کار شدند و هر یک به نوع خود کاری کردند، من هم فکر کردم که به عنوان یک ورزشکار پارالمپیکی چه کاری می‌توانم انجام دهم و تصمیم گرفتم سهم کوچکی در این جریان عظیم داشته باشم.

دارنده دو نشان طلای پارالمپیک خاطرنشان کرد: بر این اساس تصمیم گرفتم ارزشمندترین مدالم، یعنی مدال طلای بازی‌های پارالمپیک ریو، را به نفع مردم آسیب دیده در این حادثه‌ی تلخ به فروش بگذارم و امیدوارم بتوانم اندکی از آلام این مردم مصیبت دیده را التیام بخشم.

ساره جوانمردی در جریان بازی‌های پارالمپیک ریو به دو نشان طلا در مواد تپانچه بادی ۱۰ متر و تپانچه خفیف ۵۰ متر دست یافت.

منبع : armandaily.ir

ساره جوانمردی مدال طلای پارالمپیکش را به حراج گذاشتبازهم گلزنی جهانبخش در نایمخن

آرمان- تیم‌ملی فوتبال کشورمان در ادامه بازی‌های دوستانه خود جهت شرکت در رقابت‌‌های جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه در کشور هلند به مصاف ونزوئلا رفت که در پایان موفق شد با تک گل جهانبخش حریف خود را شکست دهد.

گزارش بازی

دقیقه یک رضا قوچان‌نژاد در همان ثانیه‌های ابتدایی صاحب فرصت شد که نتوانست از ارسال جهانبخش در آستانه دروازه سود ببرد. دقیقه ۲۳ شوت از پشت محوطه جریمه توسط پابلو در اختیار علیرضا بیرانوند قرار گرفت تا خطری دروازه تیم‌ملی ایران را تهدید نکند. دقیقه ۳۵ ارسال روی شش قدم دروازه ایران و اشتباه علیرضا بیرانوند در خروج از دروازه، فرصت گلزنی خوبی را در اختیار بازیکن ونزوئلا قرار داد که ضربه او را سیدجلال حسینی روی خط دروازه برگشت داد تا اشتباه بزرگ علیرضا بیرانوند را جبران کند. دقیقه ۴۵ این‌بار ارسال رامین رضاییان فرصت خوبی را نصیب وحید امیری در شش قدم و در حالت تک‌به‌تک کرد که کنترل نامناسب توپ توسط این بازیکن موقعیت گلزنی را از ایران گرفت. دقیقه ۴۸ ضربه از پشت محوطه جریمه توسط بازیکن شماره هفت ونزوئلا را مظاهری از آن خود کرد و بازی را به‌سود ایران آغاز کرد. دقیقه ۵۵ ارسال کرنر برای ایران با ضربه سر مرتضی پورعلی را دروازه‌بان ونزوئلا با واکنشی دیدنی راهی کرنر کرد. دقیقه ۵۶ یک ضدحمله فوق‌العاده برای ایران و در حالی که دروازه‌بان ونزوئلا هم در خروج اشتباه داشت، وحید امیری ارسال زمینی خوبی را درون هجده قدم برای جهانبخش مهیا کرد و این بازیکن در زمینی که بارها در آن گلزنی کرده بود، این‌بار با پیراهن ایران موفق به ثبت گل شد. دقیقه ۶۰ ارسال سوتلدو با ضربه دقیقی از بازیکن هم‌تیمی‌اش همراه نشد و از شش قدم توپ را راهی اوت کرد. دقیقه ۶۲ سردارآزمون در اولین حرکت خود توپی که پشت محوطه جریمه نصیبش شده بود را با شوت تک‌ضرب روانه دروازه ونزوئلا کرد که با اختلاف کمی راهی اوت کرد. دقیقه ۷۰ ارسال از سمت چپ دروازه ایران این‌بار با ضربه‌سر سالومون راهی اوت شد تا ونزوئلا همچنان در دستیابی به گل ناکام بماند. دقیقه ۷۳ ارسال چند باره از دو سمت دروازه ایران موقعیت‌های خطرناکی روی دروازه مظاهری شکل داد که در نهایت توپ توسط گلر ایران مهار شد. دقیقه ۸۶ ضربه ایستگاهی از سوی لوسینا با واکنش خوب رشید مظاهری راهی کرنر شد. دقیقه ۸۹ ضربه سوتلدو از پشت محوطه جریمه با واکنش رشید مظاهری دفع شد و مدافعان ایران آن را راهی اوت کردند. این بازی در نهایت با برتری یک برصفر تیم‌ملی کشورمان به پایان رسید.

بازوبند مشکی

دیدار دوستانه ایران و ونزوئلا در ورزشگاه خانگی تیم NEC نایمخن برگزار شد که بازیکنان تیم‌ملی فوتبال کشورمان هم به احترام درگذشته‌گان زلزله یکشنبه شب گذشته، روی بازوی خود بازوبند مشکی بستند.

حضور نوری

الکساندر نوری که تا همین چند هفته گذشته هدایت تیم وردربرمن آلمان را برعهده داشت با حضور در ورزشگاه اصلی نایمخن دیدار تیم‌ملی مقابل ونزوئلا را تماشا کرد.

حضور تماشاگران؟!

در شرایطی که گفته می‌شد این بازی بدون حضور تماشاگر خواهد بود، حدود ۲۰۰ هوادار ایرانی روی سکوهای استادیوم نایمخن حاضر شدند. امیر هاشمی مقدم، مربی ایرانی تیم نایمخن نیز از مهمانان ویژه این دیدار بود که روی سکوها حاضر شد و بازی را از نزدیک تماشا کرد.

گلزنی در ورزشگاه پرخاطره

علیرضا جهانبخش که سابقه بازی در NEC نایمخن را در کارنامه دارد، با گلزنی در دقیقه ۵۷ این بازی علاوه بر زنده‌کردن خاطرات بازی‌هایش در این ورزشگاه، پیروزی ایران در یک دیدار دوستانه دیگر را رقم زد.

منبع : armandaily.ir

بازهم گلزنی جهانبخش در نایمخنبرای موفقیت کاری ماهر باشید

برای موفقیت کاری ماهر باشید : برای موفقیت در شغل باید مهارت هایی داشته باشید در این مطلب به این مهارت ها اشاره می کنیم. با ما همراه باشید.

برای موفقیت کاری ماهر باشید

هماهنگ کار کردن با دیگران کمی چالش برانگیز است. ممکن است گاهی اوقات باعث عصبانیت شما شوند یا این که کنار آمدن با آن ها کمی مشکل باشد. شاید مشکل از دیگران باشد اما بد نیست نگاهی هم به خودتان بیندازید و در مهارت های درون فردی خود تغییرات و پیشرفت هایی ایجاد کنید.هر چه روش ارتباط برقرار کردنمان را با کسانی که با آن ها کار می کنیم بهتر کنیم در کارمان موفق تر خواهیم بود.

مهارت های درون فردی چه چیزهایی هستند؟

مهارت های درون فردی چند دسته هستند که با داشتن آن ها می دانید که چگونه با دیگران در ارتباط باشید تا به پیشرفت برسید. این مهارت ها شامل:

مهارت های ارتباطی مهارت های کار گروهی مهارت های مذاکره مهارت های حل اختلاف مهارت های ارتباطی

شنونده فعال: این مهارت زمانی که بیشتر روی چیزی که می خواهیم بگوییم تمرکز می کنیم نادیده گرفته می شود. گوش دادن فعال بهترین راه برای نشان دادن احترام، توجه، درک و علاقه است. کارهایی که نشان می دهد شما شنونده فعالی هستید این موارد هستند: پرسیدن سوالات باز، تماس چشمی، تکان دادن سر در حالی که می گویید “بله متوجه شدم” یا “درست است” یا “می دانم”.

انتخاب کلمات: کلماتی که به کار می برید بسیار مهم هستند و باید با درایت کامل آن ها را انتخاب کنید تا دیگران بهتر بتوانند شما را درک کنند. برای این که بتوانید پیامتان را بهتر منتقل کنید از قبل در مقابل یکی از دوستانتان صحبت کنید و از او بخواهید نکات منفی را به شما بگوید تا اصلاح کنید.

ارتباط غیرکلامی: علاوه بر کلمات زبان هم تاثیر زیادی در درک دیگران نسبت به ما دارد. اگر زبان بدنتان با کلماتی که به کار می برید تناقض داشته باشد دچار مشکل می شوید. ژست، خندیدن، تماس چشمی، تون صدا، خم شدن به جلو برای نشان دادن علاقه به موضوع بحث روش هایی هستند که در ایجاد ارتباط مثبت موثر هستند. چنانچه حواستان به نحوه ارتباط غیرکلامی تان باشد صمیمیت و اعتماد بیشتری نسبت به شما خواهند کرد.

مهارت های کار گروهی

انعطاف پذیری: درک تفاوت در عقیده ها و وفق دادن با دیگران از مهارت های اصلی پیشرفت هستند. با درک تفاوت ها هم به دیگران احترام می گذارید و هم افکار خودتان گسترده تر می شود.

مسئولیت پذیری: مسئولیت کارهای تان را به عهده بگیرید. انداختن کارها بر دوش دیگران و انداختن تقصیرها بر دیگران کار زیاد سختی نیست. اگر می خواهید پیشرفت کنید قبل از انجام هر کاری ابتدا مسئولیتی که قرار است به عهده بگیرید را درک کنید.

کنترل استرس: انسان ها در شرایط پر استرس به روش های مختلفی عمل می کنند. مهم این است که بدانید در شرایط استرس چگونه باید رفتار کنید. با یادگیری تکنیک های مدیتیشن بهتر می توانید با شرایط پر استرس در محیط کار مواجه شوید.

مثبت اندیشی: مردم بیشتر جذب آدم های مثبت می شوند. پس با شاد بودن و داشتن نگرش های مثبت هم دیگران بهتر با شما ارتباط برقرار می کنند و هم اعتماد به نفس بالاتری خواهید داشت.

مهارت های مذاکره

دنبال وضعیت برنده/برنده باشید: هنگام مذاکره به ایجاد رابطه خوب با مخاطب تمرکز کنید.به عبارت دیگر سعی کنید آدم ها را از مشکل جدا کنید. قبل از این که روی نتیجه مذاکره تصمیم گیری کنید مطمئن باشید که هر دو طرف آپشن های مختلفی دارند. با این روش خصومت ها و اختلاف ها محدودتر می شود.

سازش: فقط به نفع خودتان کاری را انجام ندهید. کمی سازش داشته باشید و دیگران را هم در نظر بگیرید. تنها در این صورت است که مورد احترام دیگران قرار می گیرید و کارها همانطور که میخواهید پیش می روند.

مهارت های حل اختلاف

همدلی: یکی از مهارت های کلیدی برای به دست آوردن احترام و اعتماد در میان همکاران همدلی است. دیدگاه های دیگران را نادیده نگیرید و سعی کنید هر چه بهتر آن ها را درک کنید. این کار به شما کمک می کند به مشکلات از جنبه های مختلفی نگاه کنید.

هوشیاری اجتماعی: اگر نسبت به درگیری ها حساسیت داشته باشید قبل از این که دیر شود آن ها را تشخیص داده و حل می کنید. در نتیجه مسیر رسیدن به هدف کوتاه تر و هموارتر می شود.

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنید

منبع : wikimatn.ir

برای موفقیت کاری ماهر باشیداهمیت رویا و انتظار در موفقیت

اهمیت رویا و انتظار در موفقیت : داشتن رویاهای بزرگ باعث به وجود آمدن انتظارات بزرگ می شود و انسان به چیزی که انتظارش را دارد می رسد.

اهمیت رویا و انتظار در موفقیت

برای موفقیت باید رویاهای بزرگی داشته باشید و بلند پرواز باشید و همچنین انتظار دریافت بالاترین موفقیت ها را داشته باشید.

اهمیت رویاهای بزرگ

رویاهای بزرگ باعث می شود شما به موفقیت هایی فکر کنید که تا بحال به آن ها فکر نمی کردید و با تلاش مداوم ذهن شما شرایط رسیدن به موفقیت را برای شما به وجود می آورد. اگر شما را ستاره را هدف بگیرید برای رسیدن به ستاره تلاش خواهید و تمام توان خود را در این راه خواهید گذاشت و در بدترین حالت به ماه دست پیدا می کنید.

این جمله را ۳ بار می گویم تا به خاطر بسپارید :

انسان توانایی فوق العاده در انجام کارهای فوق العاده دارد.

انسان توانایی فوق العاده در انجام کارهای فوق العاده دارد

انسان توانایی فوق العاده در انجام کارهای فوق العاده دارد

پس رویاهای بزرگی داشته باشید و بدانید که ذهن شما توانایی فراهم کردن شرایط موفقیت را برای شما دارد.

اهمیت انتظار

انتظار چیزی را داشتن در نهایت منجر به دریاقت آن می شود شما انتظار هر چیزی را که داشته باشید ذهن شما شرایط را برای رسیدن به آن ها فراهم می کند. همیشه در زندگی هدف ها و انتظارات بالایی داشته باشید. اگر شما بهترین انتظارات را داشته باشید و از عمق وجود آن را بخواهید تلاش کافی را نیز برای رسیدن به آن خواهید داشت.

اگر تا بحال دقت کرده باشید در زندگی به هر چیزی که فکر می کنید در زندگی شما نمایان می شود و شما توجه خود را جلب آن موضوع می کنید. اگر انتظار موفقیت را داشته باشید افکار شما به سمت موفقیت هدایت می شود و این باعث رسیدن به موفقیت می شود.

تمام افراد موفق هم مانند شما بوده اند هر مانعی که برای موفقیت پیش روی شماست پیش روی آنان نیز بوده است. پس دست به کار شوید و یک ورق بردارید و به مدت ۵ دقیقه انتظارات خود را از زندگی بنویسید.

منبع : سخرانی دارن هاردی

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنید

منبع : wikimatn.ir

اهمیت رویا و انتظار در موفقیتاشتباه مهلک در هدف گذاری

اشتباه مهلک در هدف گذاری : وقتی هدف گذاری می کنید و تمامی مراحل هدف گذاری را به خوبی پشت سر گذاشته اید یک اشتباه کوچک وجود دارد که بیشتر افراد از آن غافلند.

اشتباه مهلک در هدف گذاری

در بیشتر راهنمایی های موفقیت گفته شده که بعد از تعیین هدف به آن فکر کنید و سعی کنید آن را جلوی چشم خود نگه دارید. ولی در واقع این کار درست نیست. در این شرایط شما مانند گوزنی هستید که به چراغ ماشین خیره شده و از خطری که او را تهدید می کند خبری ندارد.

دلیل مشکل

وقتی که شمه همیشه به اهداف خود فکر می کنید به دلیل اینکه آن ها فعلا دور از دسترس هستند شما را نا امید می کنند و آن ها را غیر قابل دستیابی می بینید. فکر کردن به مسائلی که در حال حاضر غیر قابل دسترس به نظر می روسند می تواند باعث کشته شدن نیروی انگیزه ی شما شود. پس بعد از تعیین اهداف چه باید کرد؟

بعد از تعیین اهداف

بعد از اینکه اهداف خود را تعیین کردید و اقداماتی که برای رسیدن به آن را مشخص کردید. اهداف خود را فراموش کنید و فقط بر روی انجام کار تمرکز کنیدو تمرکز شما باید بر روی کاری باشد که الان انجام می دهید یعنی کار و شرایطی که روی آن کنترل دارید.

این کار باعث می شود احساس قدرت و مفید بودن داشته باشید و روز به روز که کار شما پیشرفت می کند روحیه ی بهتری بگیرید و یکی یکی چالش ها را پشت سر بگذارید و به موفقیت برسید. همیشه فکر کردن به اهداف باعث می شود شما همه ی چالش های مسیر را یکجا ببینید و این باعث می شود نتوانید خوب به مسیر ادامه دهید.

مسیر موفقیت یک مسیر صاف نیست و چالش های یکی یکی ظاهر می شوند و باید آن ها را شکست داد.

نتیجه

بعد از هدف گذاری اهداف را کنار بگذارید و شروع به انجام کارهای تعیین شده ی خود بکنید.

منبع : سخنرانی دارن هاردی

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنید

منبع : wikimatn.ir

اشتباه مهلک در هدف گذاریواکنش رسمی اپل به مشکل صفحه نمایش آیفون ۱۰ در هوای سرد

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از گجت نیوز، برخی از کاربرانی که آیفون ایکس را خریداری کرده‌‌اند اخیرا گزارش داده‌اند، هنگامی که صفحه نمایش آیفون ۱۰ در معرض یک تغییر دمای ناگهانی قرار می‌گیرد مثلا زمانی که از خانه وارد هوای سرد می‌شوند، به درستی کار نمی‌کند.

این گزارش حاکی از آن است هنگامی که وارد هوای سرد با دمای نزدیک به صفر درجه می‌شوند صفحه نمایش گوشی به مدت چند ثانیه به درستی عمل نمی‌کند، علاوه‌بر این در بعضی موارد برای باز کردن گوشی مجبور به لمس کردن صفحه می‌شوید. این مشکل آیفون ایکس برای کاربران آزاردهنده است به همین خاطر اپل قول داده است که هر چه سریع‌تر این مشکل را حل کند.

به نطر می‌آید مشکل صفحه نمایش آیفون ۱۰ ، نرم‌افزاری باشد به این علت که روی دفترچه راهنما آیفون ایکس دمایی که گوشی می‌تواند در آن بدون مشکل کار کند ۳۲ (صفر درجه سانتی گراد) تا ۹۵ (۳۵ درجه سانتی گراد) درجه فارنهایت است، پس با این اوصاف حتی در دمای انجماد نیز نباید برای گوشی مشکلی پیش بیاید. اگر شما هم به تازگی آیفون ایکس خریداری کرده‌اید و این مشکل برایتان به وجود آمده است، نگران نباشید زیرا اپل متوجه مشکل صفحه نمایش آیفون ۱۰ شده، و در این مورد گفته است:

ما متوجه این موضوع شده‌ایم که صفحه نمایش برخی آیفون ایکس‌ها هنگامی که در معرض تغییر دمای ناگهانی قرار می‌گیرند به درستی کار نمی‌کنند و بعد از چند ثانیه صفحه نمایش به حالت عادی برمی‌گردد. این مشکل در بروزرسانی بعدی برطرف خواهد شد.

منبع : jamejamonline.ir

واکنش رسمی اپل به مشکل صفحه نمایش آیفون ۱۰ در هوای سردفاز دوم سامانه رسیدگی به پیامک های تبلیغاتی مزاحم با شماره‌های ثابت آغاز شد

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از مهر، محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران با انتشار یک مطلب در حساب کاربری توییتر خود از آغاز فعالیت فاز دوم سامانه رسیدگی به پیامک های تبلیغاتی مزاحم خبر داد. پس از افزایش شکایات مردمی در مورد دریافت پیامک های مزاحم تبلیغاتی با شماره تلفن‌های شخصی، وزیر ارتباطات اعلام کرد که سامانه ۱۹۵ جهت رسیدگی به این شکایات و برخورد با شماره‌های مزاحم راه‌اندازی شده است.پیامک های تبلیغاتی مزاحم با شماره‌های تلفن ثابت را هم گزارش کنید

حالا فعالیت این سامانه وارد مرحله جدیدی شده و امکان دریافت گزارش پیامک‌های مزاحم تبلیغاتی با شماره‌های تلفن ثابت و سرشماره‌های ۱۰۰۰، ۲۰۰۰ و ۳۰۰۰ نیز فراهم شده است. در فاز اول فعالیت این سامانه، امکان شکایت از پیامک های تبلیغاتی با شماره‌های شخصی ایجاد شده بود. مشترکان موبایل می‌توانند در صورت دریافت این پیامک‌های مزاحم، آن را از طریق ارسال پیامک به شماره ۱۹۵ گزارش کنند. اگر تعداد شکایات از هر شماره به حد نصاب قابل قبول برسد، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با ارسال کننده برخورد خواهد کرد. مشترکان باید شماره تلفنی که پیامک تبلیغاتی از طریق آن ارسال شده را به صورت *********۰۹ به شماره ۱۹۵ ارسال کنند.

آذری جهرمی در توییت جدید خود نوشت:

فاز دوم سامانه پیامکی ۱۹۵ نیز فعال شد. اکنون این سامانه قابلیت دریافت گزارش پیامک های تبلیغاتی مزاحم با شماره های تلفن ثابت و نیز سرشماره‌های ۱۰۰۰، ۲۰۰۰ و ۳۰۰۰ را یافته است. در یک ماه اخیر و با راه‌اندازی این سامانه و همکاری مردم، حجم قابل توجهی از پیامک‌های مزاحم رفع شده است.

منبع : jamejamonline.ir

فاز دوم سامانه رسیدگی به پیامک های تبلیغاتی مزاحم با شماره‌های ثابت آغاز شدامکان فالو کردن هشتگ‌ها به عنوان جدیدترین قابلیت اینستاگرام در راه است + اسکرین شات

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از گجت نیوز، در اینستاگرام می‌توان سایر کاربران را دنبال کرد و آن‌ها نیز می‌توانند متقابلا شما را دنبال کنند. طبق ادعای یکی از کاربران توییتر با نام Pippa Akram این شبکه اجتماعی مشغول آزمایش قابلیتی جدید است که به لطف آن، کاربران خواهند توانست علاوه بر حساب‌های کاربری، هشتگ های دلخواه را نیز فالو کنند. به این ترتیب هر گاه فردی با هشتگ هایی که شما دنبال کرده‌اید مطلبی در اینستاگرام منتشر کند، قادر به مشاهده آن خواهید بود.

امکان فالو کردن هشتگ ها برای برخی کاربران بسیار کاربردی است. آن‌ها هر روز به صورت متناوب هشتگ‌ های خاصی را کنترل می‌کنند تا از تمامی مطالب منتشر شده مرتبط با آن‌ها مطلع شوند. اما با افزوده شدن این قابلیت دیگر نیازی به جستجو به صورت دستی نیست و تمامی مطالب در فید نمایش داده خواهند شد.

البته فالو کردن هشتگ ها معایب خاص خود را دارد. به عنوان نمونه، با احتمالی بالا پست‌های غیر مرتبط زیادی مشاهده خواهید کرد، چرا که برخی کاربران از روی عمد و برخی دیگر به صورت اشتباهی، همواره هشتگ هایی نامرتبط با پست خود قرار می‌دهند. همچنین تعداد پست‌های فید اصلی به شدت بالا رفته و مجبور خواهید بود در مقایسه با قبل، در باز‌ه‌های زمانی کوتاه‌تری حساب کاربری‌تان را چک کنید.

به نظر می‌رسد برای این مشکل نیز راه حلی وجود دارد. به منظور جلوگیری از افزایش بسیار زیادی تعداد پست‌های فید، در ابتدا تنها برترین پست‌ها و استوری‌های اخیر مربوط به هشتگ‌ های دنبال شده نمایش داده خواهند شد. همانند چندین قابلیت جدید اخیر، اینستاگرام احتمالا ابتدا تست قابلیت فالو کردن هشتگ ها را با تعداد محدودی کاربر آغاز کرده است، به همین دلیل اکنون همه قادر به استفاده از آن نیستند.

برخی ویژگی‌های جدید اینستاگرام که پیش از این نیز اخبار و حتی تصاویری پیرامون آن منتشر شده بود، هرگز تبدیل به واقعیت نشدند. برخی دیگر منحصر به اکانت‌های پولی و ویژه ماندند. هنوز مشخص نیست عاقبت قابلیت فالو کردن هشتگ ها کدام یک از این دو خواهد بود.

منبع : jamejamonline.ir

امکان فالو کردن هشتگ‌ها به عنوان جدیدترین قابلیت اینستاگرام در راه است + اسکرین شاتدوربین ۸K شارپ با قیمت ۷۷ هزار دلار رونمایی شد + عکس

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از دیجیاتو،‌ سنسور بزرگ این دوربین در کنار مانت PL که با لنزهای زیس، لایکا و غیره سازگاری دارد نوید ثبت تصاویر زیبایی را می دهند.

شارپ برای کاهش سایز این تصاویر ۳۳ مگاپیکسلی از کدک HQX محصول شرکت «گرس ولی» (Grass Valley) استفاده کرده تا فرایندهای پردازش، ذخیره سازی، ارسال و ویرایش را تسهیل کند. وظیفه ذخیره سازی نیز بر عهده یک حافظه SSD دو ترابایتی قرار دارد.

از دیگر ویژگی های ۸C-B60A می توان به دسته یکپارچه بالای دوربین، زاویه یاب، ضبط همزمان با ارائه خروجی و و پد ویژه برای قراردادن دوربین روی شانه اشاره کرد.

گفتنی است شرکت هایی مانند سونی و RED پیش از این دوربین های ۸K را معرفی کرده اند، با این حال قابلیت های دوربین شارپ بیشتر و حرفه ای تر است.

به نظر می رسد شارپ این دوربین را با در نظر گرفتن نیازهای تولید کنندگان حرفه ای و شرکت ها تولید کرده، چرا که تعداد اندکی از کاربران عادی توانایی پرداخت قیمت ۷۷ هزار دلاری آن را دارند.

گفتنی است در حالی که هنوز تلوزیون های ۴K کاملا فراگیر نشده اند و محتوای ۸K چندانی نیز تولید نشده، این کمپانی ژاپنی با نگاه به آینده توسعه تلوزیون های ۸K را نیز در دستور کار خود قرار داده است.

منبع : jamejamonline.ir

دوربین ۸K شارپ با قیمت ۷۷ هزار دلار رونمایی شد + عکسآیفون ایکس در هوای سرد کار نمی کند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرآنلاین، کاربران شکایت کرده‌اند که گوشی‌شان در هوای سرد از کار افتاده است و حالا اپل با تایید موضوع می‌گوید مشکل کار نکردن نمایشگر اولد آیفون ایکس به دلیل تغییر ناگهانی آب و هوا است و به زودی با آپدیت نرم‌افزاری مشکل را حل می‌کند.

اپل یادآور شده است که محصولات مجهز به آی او اس مانند آیفون ایکس باید بین صفر تا ۳۵ درجه سانتی‌گراد قرار گرفته تا کار کنند. این در حالی است که مشکل جدیدِ Coldgate حتی زمانی که درجه هوا به صفر هم نرسیده، بروز کرده و تاچ آن کار نمی‌کند. اپل هنوز نتوانسته به کاربران بگوید اگر هوا ناگهان سرد شود، آنها با آیفون ایکس خود چکار کنند؟!

انتظار کاربران با خرید گوشی گران قیمت ۱۰۰۰ دلاری بیش از اینها است و امید است مشکل فقط نرم‌افزاری باشد و نه سخت افزاری.

قرار است رفع باگ Coldgate در نسخه ۱۱٫۲ عرضه شود.

منبع : jamejamonline.ir

آیفون ایکس در هوای سرد کار نمی کندتولید هر دستگاه آی‌فون X برای اپل چقدر هزینه دارد! + عکس

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از آی تی رسان، براساس گزارش منتشر شده از TechInsights، هزینه تولید قطعات موردنیاز برای آی‌فون X برابر با ۳۵۷٫۵ دلار بوده که نشان از حاشیه سود ۶۴ درصدی برای اپل در نسخه پایه آن دارد. شاید جالب باشد که بدانید حاشیه سود اپل از فروش هر دستگاه آی‌فون ۸ برابر با ۵۹ درصد است.

در گذشته شاهد انتشار گزارشاتی از هزینه تولید قطعات مختلف آی‌فون‌های جدید اپل بوده‌ایم. برای مثال هزینه مربوط به تولید آی‌فون ۸، ۲۴۷٫۵۱ دلار تخمین زده شده بود که از هزینه تولید ۲۲۰ دلاری آی‌فون ۷ بیشتر است، البته باید بگوییم که این اعداد کاملا دقیق نیستند.

به علت رابطه‌ای که اپل با تامین‌کنندگان دارد، شاید هزینه‌های اصلی خرید قطعات کمتر از هزینه‌های تخمینی باشد. در این گزارش‌ها اشاره‌ای به هزینه‌های دیگر شامل بازاریابی و بخش تحقیق و توسعه نشده، بنابراین مسلما تولید آی‌فون X هزینه‌ای بیش از قیمت اعلام شده برای اپل داشته است.

منبع : jamejamonline.ir

تولید هر دستگاه آی‌فون X برای اپل چقدر هزینه دارد! + عکساز موتورهای جستجوگر استفاده نکنید/مراقب کلاهبرداران سایبری باشید

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر ، مهدی شکیب با اشاره به اینکه اصالت سایت‌های فروش بلیت اینترنتی بسیار مهم است، اظهار داشت: برپایی سایت‌های جعلی یکی از مهم‌ترین شگردهای مجرمانه‌ برای کاربرانی است که هنگام خرید به دلیل کمبود زمان و دقت پایین گرفتار آن می شوند.

رئیس اداره پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا با بیان اینکه برخی از سودجویان و مجرمان سایبری به امید کم‌دقتی و سهل‌انگاری کاربران اقدام به راه‌اندازی سایت‌های تقلبی تحت عنوان فیشینگ می کنند، گفت: آنان به دنبال سرقت اطلاعات مهم کاربران مانند سوء استفاده از حساب‌های بانکی هستند.

وی با اشاره به اینکه زائران اباعبدالله الحسین(ع) هنگام پرداخت هزینه به‌ صورت اینترنتی، باید نکات امنیتی را رعایت کنند، گفت: حتی‌الامکان برای ثبت‌نام و پرداخت اینترنتی هزینه‌ها از مکان‌های عمومی (نت‌سرا) استفاده نکنند.

شکیب با بیان اینکه تبلیغاتی با عناوین سفر سریع، بدون ویزا و ارزان برای اربعین به منظور کلاهبرداری است، تاکید کرد: به هیچ عنوان فریب این‌گونه تبلیغات را نخورند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه مجرمان با طراحی سایت‌هایی شبیه به سایت‌های درگاه‌های بانکی اقدام به سرقت اطلاعات بانکی افراد می‌کنند، یادآور شد: بنابراین بایستی دقت کنند که هنگام ورود به سایت اصلی به جای استفاده از موتورهای جستجو نظیر گوگل و یاهو، اسم سایت اصلی را در نوار آدرس صفحه اینترنتی درج کنند و حتماً از سایت‌هایی که نماد اعتماد الکترونیک دارند، خرید کنند.

وی یادآور شد: سازمان هواپیمایی هرگونه فروش بلیت الکترونیکی و اینترنتی به مقصد نجف برای ایام اربعین را ممنوع اعلام کرده و فروش بلیت مسیر مذکور از تاریخ سیزدهم تا بیست و دوم آبان ماه جاری فقط توسط شرکت‌های هواپیمایی و نمایندگان فروش این شرکت‌ها انجام می شود.

شکیب با تصریح اینکه به‌ منظور آگاهی بیشتر زائران اربعین و پیشگیری از وقوع جرایم سایبری توصیه کرد: از اتصال به ‌دستگاه‌های وای.فای ناشناس در طول سفر خودداری کنند.

وی با تاکید بر اینکه کاربران از ذخیره اطلاعات مهم بانکی بر روی حافظه‌های تجهیزات هوشمند پرهیز کنند، تصریح کرد: اطلاعات شخصی و محرمانه خود را نیز در اختیار دیگران قرار ندهند.

رئیس اداره پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا از کاربران خواست با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir به ثبت نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود اقدام کنند، همچنین در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق لینک مرکز فوریت‌های سایبری و یا گزینه ثبت گزارش مردمی انعکاس دهند.

منبع : jamejamonline.ir

از موتورهای جستجوگر استفاده نکنید/مراقب کلاهبرداران سایبری باشیدهفت نوع از انواع تبلیغات در اینترنت

به گزارش جام جم آنلاین، ما در ادامه ۷ نوع برتر را به همراه توضیحات آنها به شما معرفی خواهیم کرد.

۱- تبلیغات ویدیویی پادشاه تبلیغات در اینترنت

در حالیکه تبلیغات یوتیوب محبوب ترین و شناخته ترین نوع ویدیوهای تبلیغاتی هستند، اما از لحاظ فرمت، نوع و محتوا گزینه های متفاوتی دارند.

شما میتوانید مسیرهای متفاوتی (آموزشی/اطلاعاتی) را برگزینید. یا اینکه ممکن است بخواهید که یک پست “چگونه کاری انجام دهید” ارسال کنید.

از طریق ویدیوهای بصری یک رابطه احساسی بین بازدیدکنندگان و وبسایتتان ایجاد کنید. این کار به خصوص مناسب ترین کار برای محصولات یا خدماتی است که از لحاظ دیداری به خوبی توصیف می شوند/ به نمایش درمی آیند.

هر چه که انتخاب می کنید، تبلیغات ویدیویی محبوبیت بالایی به دست می آورند چون تبلیغات خشن در آنها وجود ندارند و نیز فاصله توجه محدود بسیاری از یوتیوب رها را نیز به خود جلب می کند.

به محض اینکه ویدیو خود را ساختید می توانید آن را در موارد زیر پست کنید:

ویترین نت فیس بوک ویمیو بریگترول یو می هولو لایو ریل Adap.tv Specific Media تیوب مگول ترمور ویدیو AOL Auditude

یوتیوب همچنین تبلیغات کوتاه و مفرحی با نام Pre-Roll دارد(آن دسته تبلیغات کوتاه و گاه بلندی که در ابتدای بسیاری از ویدیوها و درست قبل از اجرا شدنشان ظاهر می شوند).

وبسایت ایرانی ویترین نت به صورت تخصصی با تبلیغات ویدیویی منجر به افزایش فروش محصولات شما می شود.

۲- تبلیغات Display

اصلی ترین نوع تبلیغات، اینها تبلیغات بصری هستند که بر وبسایت های شخص ثالث؟؟؟؟ (معمولا آنهایی که به نحوی با محتوا یا خمات شما مرتبط هستند).

Display ads یا تبلیغات بنری تحول یافته از تبلیغات بنری هستند.

امروزه، این نوع تبلیغات به اشکال زیر درآمده اند/ به نمایش درمی آیند:

تصویرهای ثابت: این ها بنرهای بنیادی هستند که در اطراف محتوا ظاهر می شوند. متن: تبلیغات متنی توسط الگوریتم ها و به منظور مرتبط سازی با محتوای اطرافشان ایجاد می شوند. بنرهای/پرچم های شناور: این نوع تبلیغات در میان صفحه حرکت می کنند یا اینکه بالای محتوای ثابت وبسایت شناور باقی می مانند. تصویر پس زمینه: این نوع تبلیغات با ظاهر شدنشان، پس زمینه یک وبسایت را تغییر می دهند و فضای کل صفحه را پر می کنند. تبلیغات پاپ-آپ: این ها پنجره های(windows) جدیدی هستند که در جلوی محتوای وبسایت ظاهر می شوند. این پنجره ها کل تبلیغ را نشان میدهند بنابراین بازدیدکنندگان آن را می بینند. فلش/چشمک زن: اینها تبلیغات متحرکی هستند که محتواهای مختلف را برای بازدیدکنندگان به نمایش درمی آورند. ویدیو: این ها ویدیوهای کوچکی هستند که یا به صورت خودکار اجرا(play) می شوند یا اینکه اجازه می دهند تا بازدیدکنندگان آنها را اجرا کنند.

تبلیغات display معمولا بسیار مقرون به صرفه هستند. اگر با سایت سومی برای تیلیغات تماس بگیرید قیمت های مختلفی را خواهید دید. اما اگر از طریق یک سایت بازاریابی اقدام کنید قیمت های ثابت تری را خواهید دید.

بعضی از سایت های سوم مثل Google Display Network به شما اجازه می دهند تا اطلاعات جمعیت شناختی، جغرافیایی، متنی یا رفتاری را هدف قرار دهید، که این به شما کمک می کند تا مشتریانی را که به احتمال زیاد به محصول/سرویس شما علاقه نشان خواهند داد را هدف قرار دهید.

۳- تبلیغات رسانه های اجتماعی

در سال ۲۰۱۵، تجارت رسانه های اجتماعی در آمریکا به مجموع ۳۰ میلیارد دلار رسید. این بازاری است که نه تنها کارآمد بلکه تاثیر گذار است.

تبلیغات رسانه های اجتماعی شباهت بسیار زیادی به تبلیغات Display دارد و می تواند به هر صورتی، از بنرهای ساده یا تصاویر گرفته تا یک ویدیویی که به صورت خودکار پخش می شود.

تبلیغات رسانه های اجتماعی بسیار خوب است چون از طریق آن می توانید به بهترین حالت مخاطبانتان را مورد هدف قرار دهید. برای مثال، گزینه هایی که فیس بوک روی آنها تمرکز می کند شامل سن، نژاد، علایق، میزان تحصیلات و … می باشد.

در اینجا ۲ نوع از انواع تبلیغات رسانه های اجتماعی را بررسی می کنیم:

ارگانیک: باعث ایجاد حس وفاداری می شود و بازخورد مربوط به مخاطبان هدفتان را به شما می دهد. در واقع نسخه جدید تبلیغات “دهان به دهان” می باشد. پرداختی: قدرت نفوذ پست های ترویج شده را بالا می برد و به دست افراد مشخصی می رسد.

بهترین پلت فرم ها برای هدف قرار دادن:

لینکدین برای فروش B2B فیس بوک برای نمایش و بالای قیف بازاریابی StumbleUpon برای محتوای جذاب و گیرا

دیگر پلت فرم هایی که در صورتی که بودجه آن را داشته باشید می توانید مورد هدف قرار دهید عبارتند از:

توییتر گوگل+ پینترست اینستاگرام تامبلر ردیت

برای ایجاد کمپین های رسانه های اجتماعی تان می توانید خودتان دست به کار شوید و یا می توانید با آژانس های بازاریابی همکاری داشته باشید.

۴-بازاریابی موتور جستجو (SEM)

این نوع بازاریابی، قابل اطمینان ترین و همچنین معمول ترین نوع تبلیغات آنلاین پرداختی است. SEM بر اساس کلمات کلیدی کار می کند. شما و کسب و کارهای مشابه می توانید با پیشنهاد کلمات کلیدی مربوط به کسب و کارتان از طریق موتورهای جستجو، وبسایتتان را در قسمت بالاتری در صفحه نتایج گوگل قرار دهید. (SERP).

تمام تبلیغات SEM که در گوگل، بینگ و دیگر موتورهای جستجو ظاهر می شوند، تبلیغات متنی هستند. آنها در بالا و یا طرفین SERP قرار می گیرند.

تبلیغات پرداختی می توانند از نوع پرداخت های کلیکی (PPC) و یا از نوع COST PER THOUSAND(CPM) باشند.

PPC

کلمات کلیدی را پیشنهاد می دهید و نتایج بر اساس ارزش پرداختی در بالای SERP قرار می گیرند. این بهترین بسته ارزشی است چون زمانی از شما هزینه کم می شود که یک نفر روی تبلیغ شما کلیک کند. همچنین آسان ترین مدل برای ردیابی در طول مدت یک کمپین است.

CPM

صورتحساب نرخ ثابت شما برای ۱۰۰۰ تاثیر می باشد این کار را برای اعمال بودجه آسان می کند و شما را برای تعدادی “نمایش” در SERP ضمانت می کند. در هر صورت شما ریسک زیاد خرج کردن را باید بپذیرید چون اگر هیچکس بر روی لینک تبلیغ شما کلیک نکند باز هم شما باید آن مبلغ را بپردازید. به علاوه، شما نمی توانید کمپین را تا زمان اتمام آن ارزیابی یا پیگیری نمایید.

شما همچنین می توانید از SEM در قالب مدل غیر پرداختی استفاده کنید، از راه بهینه سازی وبسات خود با کلمات کلیدی(که با نام SEO شناخته می شود). موتورهای جستجو نتایج غیر پرداختی را بر اساس میزان ارتباط آنها با موضوع جستجو لیست می کنند پس ارتقا SEO سایت تان باعث می شود که وبسایت شما جایگاه بهتری در نتایج جستجو بدست آورد و بیشتر دیده شوید.

بهترین پلت فرم ها برای SEM، گوگل Adwords می باشد که به شما اجازه می دهد تا کمپین های هدفمندتری بسازید و از کمپین تان بیشترین بهره را ببرید. و دیگر پلت فرم برای SEM، بینگ می باشد که تفاضل کمتری نسبت به Adwords دارد.

۵-تبلیغات بومی

تبلیغات بومی آن دسته از اسپانسرهای لیست شده در انتهای پست های وبلاگ هستند که در قسمت Facebook feeds ظاهر می شوند و در دیگر رسانه های اجتماعی پست می شوند.

این نمونه محتواها یکپارچه و پوشش داده داده شده اند در پلت فرمی که در آن ظاهر می شوند. شما می توانید تبلیغات بومی تان را از راه شبکه هایی چون Adblade, Adsonar, Outbrain و Taboola ارتقا دهید.

مدل های زیادی از تبلیغات بومی وجود دارند:

In-feed تبلیغات جستجو ویجت پیشنهادی لیست های ارتقا یافته

۶-بازاریابی مجدد/هدفگیری مجدد

بهتری راه برای بازاریابی کردن افرادی که محصول یا خدمات شما را می شناسند، بازاریابی مجدد آنان است. آنان را دوباره هدف بگیرید.

وقتی مردم از وبسایت شما بازدید می کنند، شما یک cookie برای آنان می اندازید؟؟؟؟ بنابراین هر جایی که آنان در اینترنت سیر بکنند تبلیغات شما برای آنان مرتبا ظاهر می شود بنابراین محثول یا سرویس شما را به یاد می آورند.

این نوع تبلیغات ارزان است و اگر به درستی انجام شود نسبت به PPC موثرتر عمل می کند. باعث افزایش تبادلات می شود چون به کسانی که شما را می شناسند محصول/سرویس تان را مجددا یادآوری می کند. برای اینکار می توانید خودتان دست به کار شوید و در فیس بوک و توییتر این کمپین ها را به راه بیاندازید یا اینکه می توانید از پلت فرم شخص سومی برای راه اندازی این کمپین کمک بگیرید- بخش Retargeting Cagematch برای ۴-۱-۱ در تمام پلت فرم های در حال استفاده بخوانید و آن را به کار گیرید… که بهترین حالت نیز می باشند.

۷-بازاریابی ایمیلی

وقت صرف کردن با تبلیغات Display به اوایل شروع تبلیغات آنلاین برمی گردد، در عوض بازاریابی ایمیلی مدلی ارزانتر، سریعتر، و موثرتری از انواع تبلیغات است.

بهترین راه برای ساخت و ایجاد حس وفاداری مشتری و افزایش فروش است. زمانی که از یک مدیریت کمپین ایمیل (به لیست زیر توجه کنید) استفاده می کنید، می توانید به سادگی ایمیل های خود را آماده و ارسال نمایید. شما همچنین می توانید به راحتی عملکرد آنها را دنبال کنید و نیز ROI خود را مشاهده کنید.

مدیران کمپین های ایمیل:

MailChimp Constant Contact AWeber ConverKit GetResponse Campaign Monitor Active Campaign

برای اینکه بتوانید در بازاریابی ایمیلی موفق باشید، در ابتدا باید فهرستی از آدرس های ایمیل بسازید. اینکار را می توانید از طریق ایجاد بخش “پرسش و پاسخ” یا “ثبت نام برای عضویت در خبرنامه” انجام دهید.

سپس می توانید کمپین های ایمیلی که بر تبلیغات، تخفیف ها، ویژگی ها و یا محتوایی که در وبلاگ تان ارسال کرده ای، تاکید دارند. بیشتر ایمیل ها کوتاه و صریح هستند. یک پیام مختصر راه را برای افزایش تبادلات آسانتر می کند.

به یاد داشته باشید قبل از هر چیز، قوانین اسپم منطقه/کشور خود را بررسی نمایید.

منبع : jamejamonline.ir

هفت نوع از انواع تبلیغات در اینترنتمتن اربعین حسینی | متن تسلیت درباره اربعین | پیام شب اربعین امام صادق(ع):آسمان چهل روز در عزای حسین(ع) گریست…اربعین حسینی برشما و خانواده ی محترمتان تسلیت…

♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦اس ام اس اربعین♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦

تمام یاس هایت را به شام از کربلا بردم/چو برگشتم برایت یک چمن نیلوفر آوردم/مسافر از برای یار سوغات آورد اما/من از شام بلا داغ سه ساله دختر آوردم…اربعین حسینی تسلیت باد…

♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦اس ام اس اربعین♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦

دوستان با من و دل ناله و فریاد کنید / آه را با نفس از حبس دل آزاد کنید/اربعین آمده تا از شهدا یاد کنید / گریه بر زخم تن حضرت سجاد کنید…

♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦اس ام اس اربعین♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦

امشب شب اربعین مصباح هداست/ دل یاد حسین بن علی شیر خداست/پروانه به گرد شمع حق پر زد و سوخت/ امشب شب یاد عشقیاء و شهداست…

♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦اس ام اس اربعین♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦

السلام علیکم یااباصالح المهدى (عج) السلام علیک یاامین الله فى ارض و حجته على عباده (یاصاحب الزمان آجرک الله)اربعین حسینی بر شما وعاشقان حسین تسلیت…

♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦اس ام اس اربعین♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦

بار بگشایید اینجا کربلاست

آب و خاکش با دل و جان آشناست

اربعین است اربعین کربلاست

هر طرف غوغایی از غم ها به پاست

♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦اس ام اس اربعین♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦

به یاد کربلا دل‏ها غمگین است

دلا خون گریه کن چون اربعین است

اربعین حسینی برشما تسلیت باد

♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦اس ام اس اربعین♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦

السلام ای وادی کرب و بلا

السلام ای سرزمین پر بلا

السلام ای جلوه گاه ذوالمنن

السلام ای کشته های بی کفن

اربعین حسینی برشما تسلیت باد

♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦اس ام اس اربعین♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦

درسی که اربعین به مامیدهد، زنده نگهداشتن یادِحقیقت و خاطره ی شهادت درمقابل طوفان تبلیغات دشمن است

♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦اس ام اس اربعین♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦

امشب شب اربعین مصباح هداست

دل یاد حسین بن علی شیر خداست

پروانه به گرد شمع حق پر زد و سوخت

امشب شب یاد عشقیاء و شهداست

♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦اس ام اس اربعین♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦

امام صادق(ع): آسمان چهل روز در عزای حسین(ع) گریست.

اربعین حسینی برشما تسلیت باد

♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦اس ام اس اربعین♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦

امام صادق-ع: آسمان چهل روز در عزای حسین-ع گریست . . .

اربعین حسینی برشما و خانواده ی محترمتان تسلیت

♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦اس ام اس اربعین♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦

بــاز دگر بـاره رســیــد اربـعـیــن

جوش زند خـون حـسـیـن از زمیــن

شـد چـهـلـم روز عــزای حـسـیــن

جــان جــهــان بـــاد فدای حـسین

♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦اس ام اس اربعین♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦

بسوز ای دل که امروز اربعین است

عزای پور ختم المرسلین است

قیام کربلایش تا قیامت

سراسر درس، بهر مسلمین است

اربعین حسینی تسلیت باد

♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦اس ام اس اربعین♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦

بنازم آنکه دایم گفتگوی کربلا دارد

دلی چون جابر اندر جستجوی کربلا دارد

به یاد کاروان اربعینی با گریه می گوید

همی بوسم خاکی را که بوی کربلا دارد..

♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦اس ام اس اربعین♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦

اربعین آمد و اشکم ز بصر می آید

گوییا زینب محزون ز سفر می آید

باز در کرب و بلا شیون و شینی برپاست

کز اسیران ره شام خبر می آید

♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦اس ام اس اربعین♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦

باز عاشوراییان پیدا شدند

باز هم سوداییان شیدا شدند

اربعین غصه های گل کجاست

اربعین ناله بلبل کجاست

اربعین عشق، عباست چه شد

اربعین، فریاد احساست چه شد

♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦اس ام اس اربعین♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦

باز دلم خون شد و چشمم گریست

آنکه درین روز چون من نیست کیست؟

باز دگر باره رسید اربعین

جوش زند خون حسین از زمین

♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦اس ام اس اربعین♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦.♦

گویندعلمدار شفاعت زهراست . . .

علم فاطمه دست قلم عباس است.

متن اربعین حسینی | متن تسلیت درباره اربعین | پیام شب اربعیندر حاشیه تولد علی کریمی!

۶۰۶۰

در حاشیه تولد علی کریمی!برانکو می رود!

برانکو می رود!

برانکو می رود!علت اصلی زندانی شدن در ایران!

علیرضا پاکدل. خبرآنلاین

۶۰۶۰

علت اصلی زندانی شدن در ایران!